Стейблкоїни – це тип цифрової валюти, обмінний курс якої намагаються стабілізувати, прив’язавши до фіатних валют або біржових товарів, таких як золото чи нафта.
Нині ринок стейблкоїнів оцінюється приблизно у $125 млрд. Утім стабільні цифрові монети й досі не регулюються у світі, і цю ситуацію може виправити Сінгапур – валютно-кредитне управління країни (MAS) вже запропонувало деякі ключові вимоги для такого типу криптовалют, зокрема:
- Резерви, які повертають стейблкоїни, повинні зберігатися в активах з низьким рівнем ризику та у високоліквідних активах. Вони повинні завжди дорівнювати або перевищувати вартість стейблкоїна в обігу.
- Емітенти стейблкоїнів повинні повернути номінальну вартість цифрової валюти власникам протягом п’яти робочих днів після запиту на викуп.
- Емітенти також повинні надавати «відповідне розкриття даних» користувачам, включаючи результати аудиту резервів.
Ці правила застосовуватимуться до стейблкоїнів, які були випущені у Сінгапурі та імітують вартість сінгапурського долара або будь-якої валюти G10, як-от долар США. Стейблкоїни, які відповідають усім вимогам, будуть визнані регулятором «стейблкоїнами, регульованими MAS», що дозволить відрізняти їх від інших токенів.
Такі стейблкоїни, як USDT і USDC, зазвичай є основою торгівлі криптовалютами. Вони дозволяють трейдерам вводити та вилучати різні цифрові монети без конвертації назад у фіатну валюту. Емітенти стейблкоїнів стверджують, що токени можна використовувати для багатьох інших цілей, включаючи грошові перекази – однак їх часто критикують щодо прозорості резервів, які вони зберігають. Сінгапур прагне внести більше ясності в галузь.
Минулого року крах стейблкоїна UST поставив цей тип криптовалюти під приціл регуляторів. На відміну від USDT і USDC, UST керувався алгоритмом і не мав у своїх резервах реальних активів, таких як облігації.
У червні Велика Британія прийняла закон, який дає регуляторам право нагляду за стабільними цифровими монетами, хоча конкретних правил ще не розробили. Гонконг тим часом проходить публічні консультації щодо стейблкоїнів і прагне запровадити регулювання наступного року.
Джерело: CNBC
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: