24 червня Уряд в межах проєкту «єРобота» затвердив грантову програму підтримки розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій та окрему програму навчання спеціалістів у сфері ІТ.
Фінансування для розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій
В межах програми держава надасть від 750 тис. грн до 3,5 млн грн для відповідних стартапів. Адмініструватиме цю програму Український фонд стартапів.
Головні критерії для отримання фінансування — створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень.
«Україна — це країна, яка має живе інноваційне середовище. Україна — це країна, де величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Нам дуже важливо зберегти таку економічну спроможність нашої держави», — підкреслив Денис Шмигаль.
Як саме будуть розподіляти кошти, на яких умовах стартапи зможуть отримати державні гранти та коли — поки що невідомо.
«Старт в ІТ»
Також Кабінет Міністрів запустив програму «Старт в ІТ» — надання стипендій в розмірі до 30 тис. грн на навчання. В межах ініціативи можна буде отримати навички молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера.
Програма розрахована не на студентів чи досвідчених ІТ-фахівців, а для тих, хто втратив роботу чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри.
«ІТ-вці за останні роки стали справжнім середнім класом в Україні, тож ми зацікавлені в тому, аби їх кількість лише збільшувалася», — зауважив Прем’єр-міністр.
Кошти в межах програми «Старт в ІТ» можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Планується, що завдяки ініціативі кар’єру в ІТ матимуть змогу почати 60 тисяч українців, а загалом на це виділять 1,8 млрд грн.
Схоже, «Старт в ІТ» — це і є той самий проєкт державного фонду для навчання українців ІТ-професій, який анонсували на початку року незадовго по початку війни.
***
Загалом уряд цього тижня представив шість грантових програм, які закладають основу великого проєкту «єРобота»