Дослідники Стенфорду та Google заснували перше місто лише для штучного інтелекту — там вже живуть 25 ботів, які грають людей

Опублікував Катерина Даньшина

Дослідники зі Стенфордського університету та Google створили невелике ШІ-містечко, де життя ботів дуже нагадує людське.

У віртуальному місті розміщені 25 ШІ-ботів, які засинають та прокидаються, працюють, обговорюють останні плітки, і навіть планують вечірки – загалом роблять все те, що й люди у реальному житті.

В дослідницькій статті, де перевірили чи зможе штучний інтелект відтворити правдоподібну людську поведінку, детально розписано побут ботів, у яких навіть є власні імена – «Мей» і «Сем» до прикладу. В одному з експериментів ШІ-агента «Ізабеллу» спонукали запланувати вечірку до Дня святого Валентина – тоді, як інші боти почали самостійно розсилати запрошення на захід, прикрашати місце його проведення та заводити нові знайомства. Агент «Марія» навіть запросила агента «Клауса» на вечірку.

Ранок ШІ-агента Джона Ліна. Він прокидається близько 6-ї ранку, приймає душ, чистить зуби та снідає зі своєю дружиною Мей та сином Едді, після чого прямує на роботу.

В іншому випадку в дослідженні описано, як агенти ШІ обговорювали майбутні вибори та розділилися у своїх думках щодо кандидата.

Розповсюдження запрошення на вечірку Ізабели до Дня святого Валентина включало загалом 12 ботів. Наприкінці симуляції інформація про вечірку дійшла і до самої організаторки під час перебування у кафе.

Відтворювати розмови, які відображають людську взаємодію, ботам допомагають генеративний штучний інтелект і технологія «обробки природної мови», або NLP — те, що використовує ChatGPT.  Дослідники кажуть, що надали ботам здатність зберігати спогади – це й стало ключовим рішення для досягнення правдоподібної людської поведінки. ШІ-агенти використовують свій досвід, щоб спланувати майбутні дії – наприклад згадати особливості іншого бота, щоб вибрати відповідний подарунок на день народження.

Штучний інтелект, здатний імітувати людську поведінку, швидко набирає популярності. Дослідження, опубліковане у квітні, показало, що респонденти сприймали ChatGPT як більш чуйного та досвідченого лікаря, а ніж медика-людину. В іншому випадку робот-медсестра змогла розсмішити аудиторію в Женеві всього одним поглядом.

Джерело: Insider