
Користувачі Twitter / X просувають нову божевільну теорію, яка передбачає, що уряд США звернувся за допомогою до штучного інтелекту, аби розрахувати нові мита. Як доказ в цьому випадку наводять те, що усі провідні чатботи — ChatGPT, Gemini, Claude і Grok — використовують ту ж саму формулу, якою послуговувався уряд США для розрахунку тарифів.
До прикладу в одному з таких діалогів ChatGPT запитали:
«Яким би був простий спосіб розрахувати мито, які слід накласти на інші країни, щоб США були в рівних умовах, коли справа доходить до дефіциту торгівлі. Встановіть мінімум 10%».
На що чатбот видав ту саму формулу, за якою адміністрація США рахувала відсотки для кожної окремої країни:
«Торгівельний дефіцит з країною / імпорт з цієї країни».
Далі ChatGPT уточнив, що ця ідея «ще ніде не використовувалась» і це те, що він вигадав самостійно. Очевидно, подібність формул уряду США та ChatGPT може бути цілком випадковою, але теорія звучить цікаво і божевільно водночас.

Редактор Journal of Public Economics Войтек Копчук експериментував із подібними запитами до ChatGPT і він видав той самий результат.
«Думаю, вони попросили ChatGPT розрахувати мита з інших країн, тому вони не мають абсолютно ніякого довбаного сенсу», — пише Копчук.
Автор Крішнан Рогіт дописав на X, що ця ситуація «може бути першим широкомасштабним застосуванням технології штучного інтелекту в геополітиці», і додав, що не лише ChatGPT, а й Gemini, Claude і Grok дають ідентичні відповіді на запит.
This might be the first large-scale application of AI technology to geopolitics.. 4o, o3 high, Gemini 2.5 pro, Claude 3.7, Grok all give the same answer to the question on how to impose tariffs easily. pic.twitter.com/r1GGubcz8c
— rohit (@krishnanrohit) April 3, 2025
У відповідь на наш запит ChatGPT додав важливе застереження про те, що така формула має свої нюанси:
«Країни можуть відповісти власними митами, що викличе торгову війну, а американські споживачі заплатять більше за імпортні товари. Тому політики зазвичай враховують додаткові фактори, крім такого прямолінійного розрахунку».
Нагадаємо, що взаємні тарифи Трампа, які набувають чинності 5 квітня, вдарили по всіх країнах 10% збором (Україна в тому числі), із винятками для Китаю (34%), Японії (24%) та ЄС (20%). Росія, Білорусь та Північна Корея до списку не потрапили, оскільки «поточні тарифи й санкції проти них вже дуже високі й унеможливлюють будь-яку повноцінну торгівлю», зі слів прессекретарки Білого дому.
75% вчених хочуть виїхати зі США через політику Трампа, — опитування Nature
Джерело: Cointelegraph
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: