У 1977 році туристи натрапили на замерзлого чоловіка в печері поблизу гірської вершини Аппалачі, який зовсім не мав туристичного спорядження, теплого одягу чи їжі. У ЗМІ його прозвали «Людиною-вершиною», тоді як на розгадку його особистості поліції знадобились довгі 50 років.
Детективи, які детально вивчили місце, де виявили тіло, сказали що слідів насильницької смерті не знайшли, а у звіті припустили, що «Людина-вершина» загинув від передозування наркотиків.
Зразки ДНК, взяті у померлого жодних результатів не дали, тоді як картка відбитків пальців дивним чином загубилась на роки.
«Протягом останніх 15 років детективи порівнювали дані Людини-вершини з інформацією про щонайменше 10 зниклих безвісти», — сказав минулого тижня журналістам Джон Філдінг, коронер округу Беркс.
Слідчі час від часу переглядали справу та провели ексгумацію тіла у 2019 році (тоді судмедексперти повторно взяли стоматологічні дані Людини-вершини й пов’язали з двома зниклими безвісти в Іллінойсі та Флориді).
Зрештою у 2024 році поліцейський з Пенсільванії Ієн Кек випадково знайшов раніше втрачену картку відбитків пальців «Людини-вершини» — на перевірку пішло 58 хвилин і зрештою система видала збіг. Цього тижня на пресконференції було оголошено ім’я замерзлого з печери — ним виявився 27 річний Ніколас Грабб з Форт-Вашингтона.
«Це сумно. Понад 40 років родина шукала його, не знаючи, що з ним сталося», — каже Кек.
До загибелі Грабб служив у Нацгвардії Пенсільванії, а його дані потрапили у систему після «взаємодії» з поліцією у 1970-х роках. Наразі поліції вдалось зв’язатись родичами, але ті, ще не коментували подію
Яким чином Грабб потрапив у печеру на вершині без підготовки та належного спорядження й досі невідомо, однак поліція відновила розслідування обставин смерті.
Джерело: Guardian