
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Австралійські та канадські науковці виявили тісний зв’язок між нерегулярним режимом сну та підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.
Дослідники проаналізували дані 72 269 британців віком від 40 до 79 років з бази UK Biobank, яка містить медичну, генетичну інформацію та дані про спосіб життя півмільйона осіб. Жоден з обраних учасників не мав попередньої історії серйозних серцево-судинних подій.
Усі учасники носили трекер активності упродовж семи днів. На основі зібраних даних науковці розрахували індекс регулярності сну (SRI) від 0 до 100, беручи до уваги час засинання та пробудження, тривалість сну та кількість нічних пробуджень. Учасників з індексом SRI вище 87 віднесли до групи з регулярним режимом сну, а тих, хто мав показники нижче 72 — до групи з нерегулярним. Осіб із показниками між цими значеннями зарахували до групи з помірно нерегулярним сном.
Після цього за учасниками спостерігали упродовж наступних восьми років щодо випадків інфаркту, серцевої недостатності, інсульту та смерті від серцево-судинних причин. Дослідження показало підвищення ризику серцево-судинних захворювань на 26% для групи з нерегулярним сном та на 8% — для групи з помірно нерегулярним режимом.
У розрахунках, які привели дослідників до їхніх висновків, врахували широкий спектр чинників, що потенційно могли вплинути на серцево-судинне здоров’я, як-от куріння, вживання ліків, споживання кави та алкоголю, проблеми психічного здоров’я, змінна робота тощо.
Дослідники також розглянули тривалість сну та порівняли її з загально рекомендованим часом: 7–9 годин для людей віком 18–64 роки та 7–8 годин для тих, кому за 65. Цікаво, що: навіть ті, хто спав рекомендовану кількість годин, але в різний час, мали підвищені ризики для здоров’я. Отже, важливо не лише достатньо спати, а й дотримуватися сталого режиму день у день.
Дослідження опубліковане в Journal of Epidemiology & Community Health.
Скільки сну потрібно для «успішного старіння»? Науковці дали відповідь
Джерело: New Atlas
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: