Tesla почала виробництво Dojo – надпотужного суперкомп’ютера, який «‎тренуватиме» автопілот

Опубликовал
Катерина Даньшина

Очікується, що Tesla Dojo допоможе вивести систему автономного керування авто на новий рівень.

Під час звіту про прибутки за другий квартал 2023 року Tesla назвала чотири основні «‎технологічні стовпи», які допоможуть розв’язати проблему автономії транспортних засобів у масштабі: надзвичайно великий набір реальних даних, навчання нейронних мереж, апаратне та програмне забезпечення автомобілів.

«Ми розробляємо кожен із цих стовпів власними силами. Цього місяця ми робимо крок до швидшого та дешевшого навчання нейронної мережі, розпочавши виробництво нашого навчального комп’ютера Dojo», – кажуть в компанії.

Tesla вже має великий суперкомп’ютер, який працює на базі графічного процесора NVIDIA, однак новий  – використовуватиме чипи власної розробки компанії. Ілон Маск заявляв, що Dojo зможе виконувати 1 екзафлопс, або 1 квінтильйон операцій на секунду.

«Щоб зрівнятися з тим, що ця комп’ютерна система може зробити лише за одну секунду, вам доведеться виконувати одне обчислення щосекунди протягом 31 688 765 000 років», — пояснює Network World.

У 2021 році робота над Dojo тривала, а на Tesla AI Day керівники презентували перший власний чип і навчальні плитки, які згодом розвинуться в повний кластер Dojo. Ці плитки 2 x 3 об’єднають в одному лотку, а два лотки помістять на одну комп’ютерну стійку, продуктивність якої складе 100 петафлопс. Для своєї головної мети в 1 екзафлопс потужності Tesla об’єднає 10 стійок у загальну систему.

Онлайн-курс "QA Automation" від robot_dreams.
Це 70% практики, 30% теорії та проєкт у портфоліо.Навчіться запускати перевірку сотень опцій одночасно, натиснувши лише одну кнопку.
Детальніше про курс

Торік автовиробник говорив про запуск повного кластера до початку 2023 року, але, ймовірно, терміни посунуться до 2024 року. Раніше Ілон Маск заявив, що компанія планує інвестувати понад $1 млрд у власний суперкомп’ютер до того часу та розглядає можливість пропонувати Dojo як послугу, так як це робить Amazon AWS.

Джерело: The Verge

Disqus Comments Loading...