Відомий ютубер Маркес Браунлі, якого більшість знає як MKBHD, випустив нове відео про Tesla — цього разу техноблогер вирішив випробувати ADAS-систему Tesla FSD з метою оцінки її можливостей. Назва у цього відео повністю розкриває його зміст: Tesla Self Driving vs Everyday Roads!
Це не перше таке відео саме про Tesla FSD — актуальну версію пакета, яка тестується з 2020 року і колись має прокачати фірмовий Autopilot з теперішнього другого до найвищого п’ятого рівня, зробивши всі автівки Tesla повною автономними, відповідно до плану Ілона Маска. Якщо пригадуєте, наприкінці 2021 року «піратську» версію Tesla FSD (наразі система офіційно доступна лише в США та Канаді обмеженій кількості тестувальників) випробували в центрі Києва. Чим цікаве нове відео від Браунлі? По-перше, в кадрі знаходиться топовий флагманський седан Tesla Model S Plaid з нашумілим кермом-штурвалом. По-друге, він тестував актуальну версію Tesla FSD, а саме випуск 10.69.3.1 (2022.36.20). Інакше кажучи, це демонстрація можливостей топової на сьогодні апаратно-програмної платформи Tesla FSD. Під час поїздки в Нью-Джерсі, рухаючись швидкісними автомагістралями та дорогами в межах міста, Маркус намагався не втручатися у керування та все ж у кількох епізодах система не впоралася.
Повне відео охочі можуть переглянути нижче, а ми своєю чергою лише виділимо найбільш яскраві моменти та цікаві факти:
Під час поїздки Маркус Браунлі зауважив, що це дуже великий стрес їздити з активованою системою Tesla FSD, яка все ще знаходиться в стадії бета-тестування, і що з огляду на те, як зараз керує автопілот Tesla, він би ніколи не наважився сісти на заднє сидіння, оскільки не почуває себе у безпеці. За словами Браунлі, до омріяного Ілоном Маском роботаксі, які спочатку хотіли запустити у 2020 році, ще дуже далеко — власне, це чітко видно з цієї демонстрації. Водночас вражає те, наскільки добре вбудовані камери та сенсори “бачать” те, що відбувається навколо.
Зараз Tesla націлена на запуск власного роботаксі у 2024 році — раніше Маск розповідав, що воно буде «дешевше, ніж квиток на автобус». Водночас у Tesla вистачає проблем з регуляторами — наразі компанія є фігурантом кількох розслідувань, зокрема і через численні аварії з припаркованими спецмашинами. Наприкінці жовтня Мін’юст США розпочав нове розслідування щодо Tesla — після десятка ДТП, зокрема й смертельних, за участю її автопілота. А нещодавно суд США зобов’язав Tesla власним коштом модернізувати клієнту автомобіль через «оманливу рекламу» повноцінного автопілота та забезпечити йому Full Self-Driving без додаткових витрат. Це може стати судовим прецедентом та використовуватися для прийняття рішень у схожих справах, який наразі є немало.