У США відновилися розмови про заборону TikTok на тлі угоди щодо продовження його роботи в країні – до Сенату вже внесено заборонний законопроект

Популярний сервіс TikTok знову піддався критиці з боку американських політиків через заяви про те, що китайці використовують його для стеження за користувачами в США. Двопартійне попередження пролунало у той момент, коли адміністрація Байдена розглядає можливість угоди, яка дозволить застосуванню продовжити роботу в Сполучених Штатах.

Голова сенатського комітету з розвідки Марк Уорнер попередив про небезпеку TikTok, який має понад 138 мільйонів активних користувачів у США, назвавши його «величезною загрозою». Демократ із Вірджинії підтримав кроки Дональда Трампа щодо заборони застосування у 2020 році. Колишній президент підписав указ про заборону TikTok та WeChat у США, але Байден відкликав указ у червні. Новий указ Байдена наказував Міністерству торгівлі перевіряти додатки, пов’язані з іноземними супротивниками.

«Ну, я думаю, що Дональд Трамп мав рацію», — сказав Уорнер Шеннону Бріму у недільному ефірі Fox News. «Тому, якщо ви є батьком, і у вас є дитина в TikTok, я був би дуже, дуже стурбований. Всі дані, які ваша дитина вводить та отримує, зберігаються десь у Пекіні».

Республіканець з Арканзасу Том Коттон був настільки ж категоричним:

«Це не тільки контент, який ви завантажуєте в TikTok, але й усі дані на вашому телефоні, інші додатки, вся ваша особиста інформація, навіть зображення обличчя, навіть те, куди ваші очі дивляться на вашому телефоні», — сказав він, додавши, що TikTok — «Одна з наймасштабніших програм спостереження, створених будь-коли, особливо [стежить] за молодими людьми Америки».

Останнім часом все частіше лунають заклики до жорсткіших дій проти TikTok. Раніше цього місяця комісар FCC Брендан Карр заявив, що необхідно введення національної заборони на використання програми в Apple Store і Google Play. Він сказав, що дуже мало впевненості у здатності компанії правильно обробляти дані користувачів у США.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо від Флориди та представник Вісконсіна Майк Галлахер заявили, що вносять закон, який забороняє використання TikTok у США. Директор ФБР Крістофер Рей також попередив комісію щодо доступу уряду Китаю до даних користувачів.

Адміністрація Байдена все ще розглядає пропозицію, яка дозволить TikTok продовжити роботу у США. Воно повинно включати маршрутизацію трафіку з США через сервери, підтримувані Oracle, які також перевірятимуть алгоритми програми. Крім того, TikTok стверджує, що працює над проектом, який ізолює дані американських користувачів, щоб їх могли переглядати лише співробітники у США.

Джерело: TechSpot

Disqus Comments Loading...