Новини Наука та космос 09.02.2024 о 12:44 comment views icon

«Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі через помилку пам’яті

author avatar

Вадим Карпусь

Автор новин

«Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі через помилку пам’яті
Розділ Технології виходить за підтримки

Космічний апарат NASA «Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі. За даними космічного агентства, це сталося через помилку пам’яті, що виникла в бортовій системі Flight Data System (FDS). Зважаючи на все, за час тривалого перебування в космосі енергозалежна пам’ять вийшла з ладу.

Космічні апарати «Вояджер-1» та «Вояджер-2» були запущені у 1977 році. Таким чином, примітивна за нинішніми мірками пам’ять пропрацювала близько 45 років. На жаль, це може призвести до виведення з експлуатації космічного корабля. Через збій у роботі пам’яті тепер на Землю не передаються наукові чи інженерні дані, включаючи телеметрію, що має вирішальне значення для переміщення і правильного позиціювання космічного корабля.

Команда «Вояджера» в NASA робить все можливе, намагаючись зберегти апарат «Вояджер-1». Але без прямого доступу до телеметрії, яку неможливо отримати через помилку пам’яті, точну причину збою в пам’яті проблематично визначити з Землі.

Навіть якщо поточну помилку пам’яті можна буде виправити, очікується, що обидва зонди «Вояджер» з часом поступово втрачатимуть свою придатність до використання. Це пов’язано з тим, що вони використовують ядерні батареї (радіоізотопні термоелектричні генератори), потужність яких знижується з кожним роком. Тому в процесі втрати потужності прилади на космічному кораблі мають бути відключені, щоб продовжити його роботу.

Нині «Вояджер-1» є найдальшим від Землі рукотворним об’єктом — тобто, по суті, вершиною наших досліджень глибокого космосу.

Джерело: tomshardware

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: