
Українські урядовці разом із міжнародними партнерами обговорюють створення нової цифрової платформи для комунікації з українцями, які перебувають за кордоном. Цей інструмент має допомогти тим, хто планує повернутися до України, знайти житло та роботу. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак.
«Ми говоримо з міжнародними партнерами, з донорами, про створення digital-інструменту. Наприклад, ми його називаємо для себе «є-Батьківщина», можливо, назва буде інша. Йдеться про створення цифрового інструменту взаємодії з українцями за кордоном, який допоможе українцям, які розглядають можливість повернення до України, шукати і роботу, і житло, загалом ближче знайомитися з тими громадами, для яких теоретично можна повертатися», – пояснила Марчак.
Чиновниця не повідомила, коли цифровий сервіс «є-Батьківщина» може бути запущений в роботу.
Водночас Дарія Марчак розповіла про інший напрямок роботи – забезпечення житлом родин, які повертаються до України.
За словами посадовиці, уряд уже схвалив постанову про запровадження субсидій на оренду житла. Ця програма працюватиме за аналогією з субсидіями на комунальні послуги. Допомога буде надаватися родинам, які не мають достатніх доходів для самостійної оплати оренди житла. Умовою для отримання субсидії є наявність офіційного договору оренди. Крім того, держава компенсуватиме частину податкової ставки для орендодавців, аби стимулювати їх до укладання офіційних договорів оренди.
На кого спрямовано цей інструмент?
Марчак наголосила, що уряд зосереджує свої зусилля на трьох основних групах українців за кордоном:
- Ті, хто виїхав з України після 2022 року через повномасштабне вторгнення.
- Українці, які виїхали до війни в пошуках кращих економічних можливостей чи самореалізації.
- Українська діаспора – це закордонні українці, які вже в другому чи третьому поколінні живуть за межами України, але зберігають свою культурну ідентичність і бажають підтримувати зв’язок із батьківщиною.
Чиновниця підкреслила, що нові політики, які розробляються, націлені саме на ці три категорії українців. Основна увага приділяється можливостям для працевлаштування, а також налагодженню системної комунікації з українцями за кордоном. Головною метою є збереження їхньої лояльності та зміцнення зв’язку з Україною як державою.
Джерело: espreso
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: