З 14 грудня в Україні з’явиться можливість отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспорту виключно в електронному вигляді

Опубликовал
Володимир Скрипін

4 листопада Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанов, що регулюють отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ — з 14 грудня можна буде відмовитись від пластикових бланків та оформляти ці документи виключно в електронному вигляді, не відвідуючи сервісний центр МВС.

Це означає, що електронні варіанти документів стануть не просто еквівалентом фізичним пластиковим документам, а зможуть їх повністю замінювати. Якщо раніше при реєстрації авто або при отриманні посвідчення водія обов’язковим було оформлення пластикових бланків цих документів, то починаючи з 14 грудня у разі отримання послуги онлайн від бланків можна буде відмовитися.

Замовити та отримати Е-посвідчення або Е-свідоцтво можливо буде через електронний кабінет водія або через застосунок “Дія”. При цьому громадянин сплачує тільки за адміністративну послугу, тобто, без врахування вартості бланкової продукції (орієнтовно 254₴ при отриманні посвідчення водія вперше).

«Це фінальний підзаконний акт, спрямований на правове врегулювання процедури отримання електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу»,

Богдан Драп’ятий,

заступник Міністра внутрішніх справ України

Повністю відмовлятися від “пластику” поки не планують — традиційні пластикові бланки за бажання можна буде отримати в сервісному центрі МВС.

Disqus Comments Loading...