Рубрики Новини

З початку війни СБУ ліквідувала 5 ботоферм із понад 100 тис. фейкових акаунтів. Вони займалися інформаційними диверсіями

Опубликовал
Тетяна Нечет

Служба безпеки України (СБУ) під час слідчо-оперативних дій ліквідувала міжрегіональну мережу із 5 ворожих ботоферм. За завданням спецслужб росії інтернет-агенти проводили масштабні інформаційні диверсії для розхитування внутрішньої обстановки в Україні та сприяння загарбникам.

Ботоферми були зосереджені на території Харкова, Черкас, Тернополя та Закарпатської області. Використовувалися соцмережі, зокрема заборонені в Україні.

«Агентурна мережа діяла від Харкова до Закарпаття та використала понад 100 тис. фейкових акаунтів. Встановлено, що зловмисники поширювали дезінформацію про повномасштабне російське вторгнення в нашу державу та спотворені новини з фронту. Таким чином, вони намагалися інспірувати панічні настрої серед українських громадян та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію у різних регіонах», — йдеться у публікації СБУ.

Під час обшуків правоохоронці виявили понад 100 комплектів GSM-шлюзів; близько 10 тис. сім-карт різних мобільних операторів, які використовували для маскування злочинної діяльності; ноутбуки та комп’ютерне обладнання з підтвердженнями незаконних дій; чорнову бухгалтерію.
СБУ проводить розслідування за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Курс Fullstack Web Development від Mate academy.
Стань універсальним розробником, який може створювати веб-рішення з нуля.
Дізнатись про курс

На початку цього року СБУ також ліквідувала дві ботоферми, які діяли у Львові. Вони розповсюджували у соціальних мережах фейки, панічні настрої та неправдиву інформацію про мінування об’єктів, включаючи соціальну та критичну інфраструктуру.

Disqus Comments Loading...