Екологічне чисте та надійне джерело електрики для невеликих пристроїв або інтернету речей розробили дослідники з Кембриджського університету. Їхня система розміром з батарейку АА і містить нетоксичні синьо-зелені водорості Synechocystis. Вони за допомогою фотосинтезу вловлюють енергію сонця і використовують воду, щоб виробляти слабкий електричний струм, який взаємодіє з алюмінієвим електродом. Отриману енергію використовували для живлення мікропроцесора. Система містить також прості й дешеві матеріали, які піддаюьтся повторній переробці. Її створення — результат співпраці між Кембриджським університетом та компанією Arm, що займається розробкою мікропроцесорів. Arm Research створила надефективний тестовий чип Cortex M0+, спеціальну плату та налаштувала хмарний інтерфейс для збору даних експерименту.
«Інтернет речей вимагає дедалі більшої кількості енергії, і ми думаємо, що вона має надходити з систем, які можуть генерувати енергію, а не просто зберігати її як батареї», — сказав професор Крістофер Хоу з кафедри біохімії Кембриджського університету та старший автор статті, опублікованій у журналі Energy & Environmental Science.
Попри те, що для фотосинтезу потрібне світло, пристрій може виробляти енергію навіть у темний час доби.
«Ми були вражені тим, наскільки послідовно система працювала протягом тривалого проміжок часу — ми думали, що вона може зупинитися за кілька тижнів, але вона просто продовжувала працювати», — сказав доктор Паоло Бомбеллі з кафедри біохімії Кембриджського університету.
Інтернет речей — це велика мережа з електронних пристроїв, кожне з яких споживає невелику кількість енергії, збирає і обмінюється даними в режимі реального часу через інтернет. Використовуючи недорогі комп’ютерні чипи та бездротові мережі, багато мільярдів пристроїв є частиною цієї мережі — від розумного годинника до температурних датчиків.
До 2035 року ця цифра може зрости до 1 трильйона пристроїв, що вимагають величезної кількості портативних джерел енергії. Живити трильйони пристроїв за допомогою літій-іонних акумуляторів було б недоцільно: для цього потрібно втричі більше літію, ніж щорічно виробляється у світі. А традиційні фотоелектричні пристрої виготовляються з використанням небезпечних матеріалів, що надають несприятливий вплив на довкілля.
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: