Новини Технології 04.10.2023 о 16:52 comment views icon

Зумери у захваті від ChatGPT, тоді як люди X та бумери «побоюються» чатботів

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Розділ Технології виходить за підтримки

Зумери, або покоління «‎Зет» (люди, народженні у 1997—2012 рр.), активно використовують генеративні ШІ-інструменти для роботи та творчості, чого не скажеш про людей старшого віку.

У серпневому опитуванні Salesforce, в якому взяли участь 4041 людина віком від 18 років з США, Великої Британії, Австралії та Індії, 40% респондентів заявили, що використовують штучний інтелект. Цю «групу» дослідники відзначили як «‎молодих та зацікавлених суперкористувачів», що опановують технологію і працюю з нею доволі «‎часто». З цієї категорії понад 70% людей належали до покоління «‎Зет», або зумерів — людей, народжених у 1997—2012 рр. (багато з них сказали, що їм було б цікаво використовувати цю технологію для складання бюджету чи планування кар’єри).

Більше ніякого «‎з повагою»: покоління зумерів розмовляє в офісах зовсім новою мовою

Водночас бумериПоколінням бебі-бумерів або бумерів найчастіше визначають як осіб, народжених між 1946 та 1964 роками та люди XПокоління X або люди X — покоління людей, що народилися приблизно між 1963—1975 роками були менш зацікавленими у технологіях штучного інтелекту: з респондентів, які заявили про те, що вони не використовують генеративні інструменти — близько 68% народилися між 1946 і 1980 роками. 88% людей віком від 57 років (з тих, хто не користується ШІ) заявили, що не випробовували технологію, бо не знали, як «‎вона вплине на їхнє життя». Решта людей в цьому ж віковому діапазоні сказали, що «не були знайомі з технологією або не вірили, що вона буде для них корисною‎».

57-річний Кріс Роджерс, інженер з рішень ІТ-фірми в Оклахома-Сіті, чув подібні занепокоєння у своєму оточенні. Протягом останніх двох місяців він щодня користувався ChatGPT для проведення досліджень чи написання текстів, а на дозвіллі брав поради в чатбота щодо дієти.

Роджерс вірить, що технологія штучного інтелекту може позитивно вплинути на життя людей його віку. Проте, коли він заохочує своїх друзів використовувати ChatGPT — багатьом з яких 70 років і старше — він часто стикається з сумнівами.

«Вони або відчувають, що у них немає часу, або вони недостатньо розумні, щоб це зробити. Іноді вони не бачать, яку користь це може принести їм у житті», — сказав Роджерс.

Утім ChatGPT може бути корисним для людей похилого віку — особливо тим, хто почувається самотнім. Дослідник з Інституту старіння населення Оксфордського університету каже, що літні люди можуть поговорити з ChatGPT, щоб отримати емоційну підтримку в складні часи, поділитися дрібницями, пов’язаними з їхніми улюбленими темами, або «вивчити нові хобі чи згадати минулі часи».

Дослідження Salesforce також показало, що люди похилого віку готові використовувати ШІ за певних обставин: 70% тих, хто не користується технологією, сказали, що вони б більше використовували такі інструменти, як ChatGPT, якби краще розуміли цю технологію; 64% сказали, що їм було б цікавіше використовувати технологію, якби вона була безпечнішою; а 45% сказали, що використовували б генеративний ШІ, якби він був інтегрований в технологію, яку вони вже використовували.

Технологія ШІ вже виявилася корисною для деяких літніх людей. Наприклад, Прісцилла О’Кессон, 77-річна жителька Нью-Йорка, розповіла Spectrum News, що спілкувалася зі своїм роботом ElliQ на основі ШІ приблизно 12-15 разів на день і це допомогло їй полегшити самотність та відчути більше зв’язку з сучасним світом. Інша жінка написала в блозі, що навчила свого дідуся використовувати ChatGPT, і що в результаті він знайшов «нову мету для того, щоб вставати з ліжка».

Попри обмеження штучного інтелекту, Роджерс сказав, що ця технологія «підходить для всіх», незалежно від віку.

«Я знаю, що технології майбутнього для нас не стануть утопією, — сказав він, — але вони забезпечать багато корисних досягнень для людей, якщо використовувати їх належним чином».

Джерело: Insider

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: