Правила блогів ІТС.UA

Доєднатися до спільноти авторів ITC.UA та почати публікувати свої матеріали нескладно — достатньо зареєструватися на блог-платформі, вибрати тему та підготувати перший матеріал, з дотриманням простих технічних правил та стандартів оформлення.

Усі статті перед публікацією проходять модерацію. Редактор перевіряє тексти так швидко, як це можливо. А про результат обов’язково проінформуємо листом за вказаною при реєстрації електронною поштою: текст опублікували, чи відхилили. Найкращі тексти переноситимуться на головну сторінку до редакційних матеріалів. У цьому разі ми залишаємо за собою право перекладати матеріал іншими мовами сайту та стилістично його редагувати, включно з заголовком.

Мова ведення блогів виключно українська.

Найголовніше, що треба запам’ятати — бажано писати на тематику ІТ, та на всі інші теми, що регулярно висвітлює наше видання. Пишіть просто, доступно, без складних фраз та конструкцій.

Приклади форматів публікацій для Блогів

Прийнятні формати

Думка/стаття

 

Ви працюєте в ІТ і учора щось сталося у сфері ваших професійних інтересів? Нова потенційно корисна чи шкідлива ініціатива? Штучний інтелект розвивається семимильними кроками і ось-ось залишить людство без роботи? Ілон Маск знову каламутить воду? Поділіться з іншими власними думками щодо тої чи іншої події.

 

Новина

 

У світі технологій трапилось щось важливе, а редакція про цю подію не написала? Розкажіть спільноті цю потенційно цікаву новину.

 

Девайси

 

Маєте особистий досвід використання унікального девайсу? Переробили під свої задачі обладнання? Зібрали машину часу на базі старої DeLorian? Тримали в руках вічний двигун? Не забудьте про це розказати.

 

Меми, зокрема й нейромеми

 

Знайшли в мережі вірусну картинку чи відео, яка відповідає тематиці ITC. А ще краще — створили самі. Не соромтеся, шедеври не мають лишатися непоміченими. 

 

Дискусії

 

Ви — майстер полеміки Android vs iOS? Чи може вважаєте, що С краще за Python? Завжди хотіли пояснити, чому Opera краще за Chrome? Це Ваш шанс зустріти однодумців і опонентів в продуктивній дискусії.

Розповідайте все, що вас цікавить і що може зацікавити інших. Але, обов’язково з прикладами, бажано, з вашого досвіду – всі ми любимо прості життєві історії.

 

Особистий досвід

 

Маєте крутий кейс, яким хочете поділитися зі спільнотою. Наприклад, придумали щось оригінальне, пішли на Кікстартер і за тиждень зібрали на нього $1 млн; створили власну мову програмування; навчили свого кота користуватись Siri; успішно запустили ІТ-бізнес в іншій країні тощо.

Це може бути будь-яка галузь в ІТ, чи продукт. Головне, щоб це було близько аудиторії сайту.

 

Репортаж

 

Виїзд з України для більшості громадян закритий, отже відвідувати технологічні конференції чи виставки за кордоном стало набагато складніше. Але технології не стоять на місці, а цікаві презентації продовжують відбуватися. Пощастило стати свідком цікавої технологічної демонстрації чи випробувати пристрій? Поділіться враженнями, фото відео з іншими.

Технічні моменти

 

  • Жодних обмежень щодо обсягу тексту. Єдине — він має бути цікавим. І якщо тексту багато, бажано зробити його зручним для сприйняття — структурувати та добре продумати логічні зв’язки.
  • Заголовок має бути сформульований лаконічно та інформативно, інакше читачі просто не звернуть на нього увагу.
  • Можна і потрібно додавати фото та інший візуальний матеріал. Формати зображень – png, jpg, gif.
  • До тексту можна додавати код програвача для вставки відео з відеохостингів. Наприклад – Youtube.

Що забороняється

 

  • Копіювання чужих матеріалів без зазначення автора та посилання на першоджерело (зокрема, й використання як цитати).
  • Пряма політична агітація і пропаганда, політична реклама та антиреклама; прояви расової, національної, релігійної, мовної та ідеологічної нетерпимості (виключенням є цькування громадян росії та матеріали, що можуть прискорити її розвал та руйнування); заклики до насильства, повалення легітимної влади всіх країн, окрім росії, а також дії, що мають непристойний або образливий характер.
  • Бездоказова критика «ІТС.UA», а також інших компаній та організацій.
  • Ведення блогів з метою реклами компанії або товарів та послуг.
  • Дії, що мають на меті накрутку рейтингів.
  • Розміщення фрагмента матеріалу з посиланням на повну версію на іншому інтернет-ресурсі.
  • Розміщення контенту, зміст якого порушує законодаство України.

Як здійснюється модерація

 

Головний Модератор — технобог, деміург Мережі, який працює з тіні, намагаючись бути невидимим та неупередженим. Сукупний образ Озіріса, Кардинала де Рішельє, Томаса де Торквемади та Котіка-самурая. Головний Модератор має технічні можливості модерувати будь-які матеріали та коменти в блогах та на сайті видання.  

Які коментарі ми можемо видалити та/або накласти на його автора штрафні санкції

 

Якщо коментар:

 

  • Пропагує ненависть, дискримінацію за расовою, етнічною, статевою, релігійною, соціальною ознаками, містить образи, погрози на адресу інших учасників обговорення, порушує будь-які норми права (звісно, це не відноситься до громадян росії та компаній з цієї, так би мовити, країни);
  • Поширює персональні дані третіх осіб без їх згоди;
  • Переслідує комерційні цілі, містить спам, рекламну інформацію, посилання на ресурси, що не належать до теми даної статті;
  • Містить обсценну лексику;
  • Містить скарги, прохання особистого характеру, повідомлення та прохання, пов’язані з персональними життєвими ситуаціями та потребують відповіді – крім тих випадків, коли автор у ясній та недвозначній формі вказав бажання отримувати подібні коментарі;
  • Коментатор видає себе за співробітника сайту, автора та іншу людину.
  • Неприпустимі висловлювання, що ганьблять ділову репутацію «ІТС.UA», а також бездоказові висловлювання, що стосуються ділової репутації інших компаній та організацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: