
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Смартфон Cubot KingKong Star 2 помітно відрізняється від інших захищених телефонів. По-перше, він набагато потужніше ніж моделі з популярними процесорами MediaTek Helio G99 або Dimensity 6xxx. По-друге, з Cubot KingKong Star 2 виробник прийняв доволі незвичне рішення: встановив в захищений смартфон не велетенський АКБ на 10-15 тисяч мАг, а доволі стандартну за ємністю батарею 5100 мАг. Як результат смартфон став дещо легше і відчутно тонше за більшість аналогів. Така «зміна парадигми» розширює сферу застосування смартфона Cubot KingKong Star 2, а наскільки він швидкий, автономний та функціональний — читайте далі в цьому огляді.
Зміст
Характеристики
Назва |
Cubot KingKong Star 2 |
Екран |
IPS, 6,72 дюйма, роздільна здатність 2400 х 1080 пікселів. Підтримка кадрової частоти 60, 90, 144 Гц |
SoC | MediaTek Dimensity 8200, 4 ядра Cortex A78, 4 ядра A55, GPU Mali-G610 MC6, техпроцес 4 нм |
ОЗП |
12 ГБ LPDDR5 |
ПЗП |
256 ГБ |
Камери |
Тильна 100 Мп OmniVision OVA0B40, макрокамера 5 Мп GalaxyCore GC05A2, фронтальна 32 Мп Sony IMX615 |
Акумулятор |
5100 мАг, зарядка потужністю до 33 Вт |
Розширення пам’яті |
Слот microSD |
Безпровідний зв‘язок |
4G, 5G, Dual SIM, Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5.3, NFC |
Підтримка мобільних мереж |
GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 1/2/4/5/6/8/19 FDD 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28A+B/66/71 TDD 34/38/39/40/41 5G N1/2/3/5/7/8/20/25/28/38/40/41/66/77/78 |
ОС |
Android 14 |
Габарити та маса |
177,7х81,8х13,5 мм, 308 грамів |
Додатково |
Плівка на екрані та захисне скло в комплекті, захищений корпус |
Пакування та комплектація
Смартфон Cubot KingKong Star 2 постачається в коробці з щільного та стійкого картону з якісною поліграфією. На лицевій стороні пакування зображений сам смартфон та його назва, на зворотній стороні вказані основні характеристики, на одному з торців вказані коди IMEI та серійний номер. Коробка має три умовних яруси: зверху розташований смартфон, під ним комплектація.




В комплект до Cubot KingKong Star 2 входить кабель USB Type-C з зарядним пристроєм, паперова документація, важіль для доступу до відсіку з картами SIM та захисне скло (захисна плівка вже наклеєна на екран). Зарядний пристрій моделі HJ-PD33W-EU підтримує вихідну потужність до 33 Вт (в режимі 12 В/2,75 А). У розділі про автономність читайте більше про реальну потужність та швидкість заряджання.
Зовнішній вигляд та конструкція
Ідейно Cubot KingKong Star 2 це «гібрид» з двох інших смартфонів: від моделі Cubot KingKong X він узяв дизайн захищеного корпусу, від Cubot Max 5 новинка отримала потужний процесор та деякі інші ключові компоненти. З мого досвіду, китайські захищені смартфони ніколи не підтримували спадкоємність в елементах дизайну: кожна нова модель була не схожа на попередню від того самого бренду, хоч і складалася з ідентичних матеріалів (TPU, накладки з алюмінієвих сплавів). А тут ми маємо явне наслідування від попередньої моделі; якщо цей дизайн сподобається користувачам, то через декілька поколінь він може стати впізнаваним, як така собі «фірмова фішка».



При цьому Cubot KingKong Star 2 зовсім не є іконою стилю або еталоном витонченості, йому притаманні брутальність, кутастість та маскулінність. Гарно це чи ні — питання персональних вподобань, зазначу лише що нішові спеціалізовані пристрої зазвичай і «виглядають нішево».





На задній панелі смартфона звертає на себе увагу другий екран та масивна накладка з алюмінієвого сплаву. Значна частина задньої панелі виконана із TPU (термополіуретан), практичного матеріалу який не боїться подряпин, бруду, води та невеличких падінь. На задній панелі та на боковинах є багато заглиблень різної форми та розмірів, які дозволяють впевненіше утримувати смартфон у руках. Боковини кожуху з TPU мають рифлену текстуру, це також покращує утримання в руці.





Екран на зворотній стороні отримав масивну алюмінієву окантовку, по боках від неї розташовані камери та спалах. Взагалі питання корисності другого екрану в захищеному смартфоні є відкритим: його функціональність потрібна не всім, а на рівень захисту додаткова скляна поверхня все ж впливає; та й у разі пошкодження другого екрану невідомо чи збереже смартфон свій захист від води та бруду. Сам екранчик має декілька режимів які гортаються вліво або вправо: годинник, електронний компас, видошукач камери, управління музичним плеєром; також екран може показувати рівень заряду АКБ та наявні сповіщення. В режимі камери зручно використовувати основну камеру для селфі, якщо враховувати те що тильна камера зазвичай має кращу якість ніж фронтальна. Можна обирати дизайн циферблатів: є шість готових варіантів, а також можна створити свої, втім варіантів для самостійної творчості мінімум.




Гучність регулюється кнопками на правій боковині, так само як і розблокується смартфон; зліва знаходиться програмована клавіша, яку можна налаштувати на виконання простих дій (ліхтарик, запис звуку, знімок екрана, включення другого екрану) або запуск обраних програм. Знизу знаходиться порт USB Type-C за заглушкою з TPU, відсік для двох карт nanoSIM з підтримкою 5G (одну можна замінити на microSD) виведений на ліву боковину і так само схований за заглушкою. Підтримка карт пам’яті вигідно відрізняє Cubot KingKong Star 2 від близького родича Cubot Max 5.
При вазі 308 грамів Cubot KingKong Star 2 на 50-200 грамів легше інших захищених моделей з акумуляторами ємністю 10000-15000 мАг. Це відчутна (а іноді дуже відчутна) різниця у вазі, втім з урахуванням того що конкуренти при цьому мають в 2-3 рази більші АКБ, то герой цього огляду міг бути ще легше. Товщина корпусу Cubot KingKong Star 2 майже усюди становить близько 13,5 мм, в зоні окантовки тильного екрана близько 17 мм. У аналогів з більшими АКБ вже не 13,5 мм а 18-19 мм та більше. У своєму класі Cubot KingKong Star 2 доволі тонкий, але не порівняється в цій дисципліні зі звичайними смартфонами без захисту. Але ж тут повноцінний захист від бруду, пилу та води за стандартами IP68 та IP69K, та й конструкція корпусу передбачає кращий захист від ударів та падінь. Якість збірки на високому рівні: всі деталі щільно підігнані, нічого не скрипить, не згинається і не піддається здавлюванню та скручуванню.
Екран та звук
Смартфон Cubot KingKong Star 2 оснащений IPS-екраном діагоналлю 6,72 дюйми та з роздільної здатності 1080 х 2400 пікселів. Виробник заявляє для екрана пікову яскравість у 1500 ніт у що віриться слабо, візуально запас яскравості гарний, але до рекордів далеко. Також заявлено охоплення кольорового простору DCI-P3. Екран підтримує не тільки стандартну частоту оновлення 60 Гц, але і підвищену: 90 та 144 Гц. Скло Corning Gorilla Glass (покоління скла Cubot не вказує) захищає поверхню екрана, додатково він захищений по периметру окантовкою з TPU яка піднята над поверхнею дисплея приблизно на 1 мм і ще трохи вище в кутах (де екрани пошкоджуються найчастіше).
Відзначу гарний запас яскравості екрана. 35-50% яскравості достатньо навіть у добре освітлених приміщеннях, 50-80% буде достатньо на вулиці у переважній більшості випадків. При встановленні яскравості на 70-100% зі смартфоном можна працювати надворі при яскравому сонячному освітленні, але за умови що Сонце не віддзеркалюється на екрані (тоді воно все ж засліплює). При встановленні світимості на мінімум смартфоном можливо користуватися у повній темряві без суттєвого навантаження очей.
В налаштуваннях екрана є декілька кольорових профілів і вони сильно змінюють зображення. Наприклад, профіль «Яскраві» дає найбільш якісне відтворення тілесних кольорів, але жовті та червоні відтінки залишаються дещо перенасиченими з будь-яким профілем. Профіль «Природні» має занижену кольорову температуру та «тепле» зображення, профіль «Насичені» всупереч своїй назві дає дещо бляклу та «прохолодну» картинку. Профіль «Адаптивні» дає найбільш «тепле» зображення, схоже на те коли включений фільтр синього світла, цей режим може знадобитися для читання в темну пору доби. Взагалі профіль «Яскраві» налаштований найбільш якісно, на мій погляд. Контрастність середня, рівномірність підсвічування дуже гарна, glow-ефект присутній, мерехтіння підсвічування відсутнє.
Для смартфона з одним динаміком у Cubot KingKong Star 2 достатньо музикальне звучання: доволі чисте та розбірливе, нехай і монофонічне. Інструментально-вокальні композиції звучать достатньо натурально. Басів немає, втім середні частоти відтворюються гарно, без суттєвих спотворень на будь-якій гучності. Гучномовець розміщений на задній панелі і тому розташування смартфона сильно впливає на якість відтворення звуку: найкраща якість якщо гучномовець нічим не перекривається. Якщо смартфон лежить на столі або гучномовець частково прикритий долонею то гучність помітно зростає, але у звучання стає значно більш крикливим, менш збалансованим.
Камера та фото
Набір камер в смартфоні Cubot KingKong Star 2 повністю ідентичний моделі Cubot Max 5. Тильна камера основана на доволі непоганому сенсорі OmniVision OVA0B40 роздільною здатністю 100 Мп, макрокамера з сенсором GalaxyCore GC05A2 (5 Мп) має автофокус. Фронтальна камера отримала сенсор Sony IMX615 (32 Мп).











Застосунок камери також перекочував зі смартфона Cubot Max 5 майже без змін, але додалася можливість обрати де саме зберігати відзняті фото та відео — на внутрішній флеш-пам’яті або на карті пам’яті. В основному фоторежимі «Зображення» можна активувати HDR, додаткову AI-обробку фото, серію фото у 5-20 знімків, автоспуск з паузою у 2 або 10 секунд та змінити роздільну здатність, у цьому режимі вона не перевищує 25 Мп. Є режим фото «Ultra-HD», в ньому камера робить знімки 100 Мп, втім HDR та серії фото в цьому режимі вже нема. Є окремий макрорежим. Запис відео можливий з роздільною здатністю 4K, втім кадрова частота не перевищує 30 FPS, також не можна обрати кодек, використовується лише H264. Є додаткові варіанти для творчості, такі як нічний режим фото, створення GIF-анімацій, Time-lapse, панорама та професійний режим з ручним налаштуванням експозиції.
Приклади фото, зроблених основною камерою Cubot KingKong Star 2 в автоматичному режимі:



























































Приклади порівняльних сюжетів, знятих Cubot KingKong Star 2 без HDR та з HDR. У кожній парі однакових знімків першим йде фото без HDR:














Приклади порівняльних сюжетів, знятих Cubot KingKong Star 2 та OnePlus 7, в автоматичних режимах та без HDR. У кожній парі однакових знімків першим йде фото зняте на Cubot KingKong Star 2:








Фрагменти фото, знятих Cubot KingKong Star 2 та OnePlus 7, в автоматичних режимах та без HDR. Усі фрагменти мають однакове збільшення (але менше 100%) для зручнішого порівняння. Фрагменти йдуть в такому порядку: Cubot (13, 25, 100 Мп), OnePlus (12 Мп):
Якщо розглядати фото на екрані смартфона або монітора ПК не в повний розмір (як і робить більшість людей), то режим 25 Мп дає мінімальне збільшення деталізації у порівнянні з 13 Мп, та й воно не завжди помітне. А ось різниця в розмірі файлу зберігається завжди: один й той самий сюжет зайняв 6,4 МБ (13 Мп), 12,4 МБ (25 Мп) та 31 МБ (100 Мп). З часом, коли на смартфоні з’являються сотні та тисячі фото, ця різниця у зайнятій флеш-пам’яті може стати доволі помітною. Якщо ж потрібно постійно працювати з фото у повному розмірі, то тут і режим 100 Мп стане в пригоді, за умови гарного освітлення.
Приклади фото, зроблених макрокамерою Cubot KingKong Star 2:










Висновки по камері смартфонів Cubot KingKong Star 2 та Cubot Max 5 багато в чому схожі. Сенсор OmniVision OVA0B40 дає гарну деталізацію, особливо при достатньому освітленні. У похмуру погоду деталізація все ще на гарному рівні, втім іноді на зображенні помітні шуми. Все одно деталізація залишається значно кращою ніж у OnePlus 7. Оптика Cubot KingKong Star 2 забезпечує такий результат по всій площині кадру, без зон нерізкості. Втім в автоматичному режимі камера може неоптимально встановити баланс білого і це призводить до пересвітлених фото з недостатньо виразною передачею кольорів, а помірний динамічний діапазон сенсора сильніше підкреслює це відчуття та призводить до втрати деталей на сильно освітлених частинах знімків (наприклад небо, білі меблі та предмети інтер’єру). Активація HDR робить кольори значно більш натуральними і додає контрастним сюжетам глибини, покращуючи відтворення світлих областей на фото. При цьому HDR працює довго, близько двох секунд і тому не підходить для динамічних сюжетів. А ще ця функція чомусь робить темні частини зображення ще темнішими. Але для більшості статичних сюжетів активація HDR дає гарний результат. Макрокамера може стати в пригоді, але для гарних фото потрібне гарне освітлення та нерухомість смартфона та об’єкту фільмування.
ОС та інтерфейс
Програмною основою смартфона стала ОС Android 14 з ядром версії 5.10.198. Під час написання огляду нових оновлень прошивки «по повітрю» не приходило, оновлювалася лише система через Google Play. Після першого включення зайнято 15 ГБ з загального об’єму флешпам’яті у 256 ГБ.




















Cubot KingKong Star 2 має стандартний інтерфейс Android та додатки Google. Сторонніх програм немає, за винятком крокоміра. В налаштуваннях можна запрограмувати кнопку Smart Key на виконання до шести різних дій, або запуск трьох додатків. В пункт меню Smart Assistant входить декілька функцій, включно з екстреними SMS та/або викликами до довірених контактів; записом зображення з екрана та базовими налаштуваннями екранних жестів. Є опція розширення ОЗП до 24 ГБ, тобто 12 ГБ реального ОЗП та 12 ГБ віртуального. З режимом Pocket Mode смартфон може визначати що знаходиться в кишені та не реагувати на помилкові спрацювання сенсорного шару.
Апаратна платформа та швидкодія
Захищені смартфони майже завжди мають помірні апаратні характеристики, але Cubot KingKong Star 2 можна сміливо назвати виключенням. Цей смартфон отримав процесор (SoC) MediaTek Dimensity 8200, така апаратна основа відразу підіймає цю модель на самий верх сучасного середнього рівня, або навіть на рівень субфлагманів. Процесор виготовлений за сучасними технологічними нормами 4 нм, це дає можливість чотирьом ядрам ЦП Cortex-A78 працювати на частоті 3,0-3,1 ГГц, ще чотири ядра Cortex-A55 працюють на частоті до 2 ГГц. Графічний прискорювач Mali-G610 MC6 це не рівень флагманів, але це швидке рішення яке повинно забезпечувати досить високий FPS у всіх актуальних іграх (нижче перевіримо). Звісно не одним процесором забезпечується висока швидкодія, він доповнений 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5 та 256 ГБ флешпам’яті, її тип Cubot не вказує. Втім тести швидкодії здатні дати відповіді на більшість запитань:






























Швидкодія смартфона Cubot KingKong Star 2 дуже висока по міркам більшості інших захищених смартфонів. Повних аналогів по сукупності характеристик в цьому сегменті доволі небагато: смартфони Unihertz 8849 Tank 3 та Tank 3 Pro мають такий самий швидкий процесор, але у них набагато більші акумулятори і тому вони значно важчі. У схожій ваговій категорії (буквально) є Doogee DK10, але у нього дещо слабший процесор. Щодо Cubot KingKong Star 2 з SoC Dimensity 8200, то він у два та навіть три рази швидше в графічних тестах ніж Dimensity 7050 (теж гарна SoC у своєму сегменті) та на 30-50% швидше в процесорних тестах. Щодо порівняння з SoC Helio G99 та Dimensity 6xxx, які зустрічаються у переважній більшості захищених смартфонів, то різниця може перевищувати чотирикратну та наближатися до п’ятикратної. Що стосується швидкодії флешпам’яті то в Cubot KingKong Star 2 вона не така швидка як в Cubot Max 5, особливо це стосується операцій запису та операцій доступу до випадкових блоків які виконуються доволі повільно. Швидкість оперативної пам’яті на високому рівні.



Для сучасних смартфонів та планшетів велике значення має ефективність системи охолодження, яка повинна підтримувати швидкодію на стабільному рівні навіть під час тривалих навантажень (наприклад ігрові сесії). Компанія Cubot заявляє про те що використовується технологія охолодження LiquidCool і смартфон справді нагрівається доволі помірно, значно менше ніж Cubot Max 5. Мабуть, на це позитивно впливають розміри та матеріали корпусу та поверхонь розсіювання тепла. В тесті CPU Throttling test зниження тактової частоти помітне, але його все ще можна назвати помірним, в більш вибагливому тесті Burnout benchmark охолодження ЦП непогане, охолодження ГП дуже гарне.
Файтінг Injustice 2 на смартфоні Cubot KingKong Star 2 працює повністю плавно та зі стабільною кадровою частотою за будь-яких умов.
LifeAfter (HD версія) це симулятор виживання з поглядом від третьої особи. Гра з великими, деталізованими рівнями з гарною графікою. З цим смартфоном можна сміливо виставляти налаштування графіки Ultra, вмикати вибагливі опції Volumetric Lightning, Anti-aliasing, Depth of Field та все ще отримати високий і досить стабільний FPS у більшості випадків. Іноді, при натовпі персонажів, спецефектах та складних сценах кадрова частота понижується і відчуття плавності зникає, втім до «слайд-шоу» бюджетних смартфонів ще дуже, дуже далеко. І завжди можна підібрати налаштування графіки, все ще залишив їх загалом на високому рівні.
Лінійний зомбі-шутер Into the dead 2 плавно працює і на високих і на максимальних налаштуваннях графіки. FPS не тільки високий, але й стабільний, він не залежить від кількості зомбі на екрані, ігрового рівня або спеціальних ефектів.
Аркадні перегони Asphalt Unite з яскравою картинкою та спецефектами, в цій грі Cubot KingKong Star 2 забезпечує стабільно високий FPS без гальмувань у будь-яких ігрових сценах з високими налаштуваннями графіки.
Wi-Fi та навігація
Швидкість Wi-Fi перевірялася у зв’язці з маршрутизатором Redmi AC-2100 (ac, 5 ГГц, ширина каналу 80 МГц). Характеристики SoC MediaTek Dimensity 8200 передбачають підтримку Wi-Fi 6E з радіомодулем 2T2R MIMO та Bluetooth 5.3. В наступній таблиці показано, яка пропускна здатність Wi-Fi у смартфоні Cubot KingKong Star 2 у різних умовах:
Розміщення | Пропускна спроможність середня, Мбіт/с | Пропускна спроможність пікова, Мбіт/с | Пропускна спроможність мінімальна, Мбіт/с |
В одному метрі від роутера, пряма видимість | 591 | 650 | 239 |
За п’ять метрів від роутера, сусіднє приміщення, двері відчинені | 518 | 623 | 243 |
За вісім метрів від роутера, дальнє приміщення, двері зачинені | 479 | 617 | 284 |
Результати замірів пропускної здатності Wi-Fi в смартфонах Cubot KingKong Star 2, Cubot Max 5 та Cubot KingKong X іноді майже співпадають. Це гарні результати; більш важливо що Cubot KingKong Star 2 здатен підтримувати високу пропускну спроможність при віддаленні від точки доступу. Тобто у несприятливих умовах (велика відстань, перешкоди, завантажений ефір) смартфон з більшою ймовірністю забезпечить надійне з’єднання по Wi-Fi.




Робота навігації загалом питань не викликала. Під час холодного запуску (автономний режим, увімкнено лише навігацію) застосунок GPSTest отримав геопозицію через 93 секунд. Це відносно довго, хоча смартфон майже відразу побачив перші супутники (але не дуже швидко отримав координати) та й наступні запуски навігації повинні бути швидшими.
Автономна робота
Смартфон отримав акумулятор невеликої (по міркам захищених моделей) ємності 5100 мАг, тим цікавіше як це вплине на тривалість автономної роботи. Тому я встановив яскравість екрану і гучність звуку на 50% і перевірив автономність з різною частотою оновлення екрану:
Частота оновлення екрану, Гц |
60 |
90 |
144 |
60 (20% яскравості) |
Тривалість автономної роботи, годин та хвилин |
10:08 |
8:58 |
8:02 |
13:13 |




Десять годин автономної роботи це посередній результат для смартфона з АКБ ємністю 5100 мАг. Цей результат доволі дивний з урахуванням того, що Cubot Max 5 з таким саме процесором (SoC) та АКБ витримав довше, тринадцять з половиною годин. Поясненням може бути те, що у цих моделей різні екрани і екран Cubot KingKong Star 2 значно більш яскравий на тих саме 50% яскравості, встановлених в налаштуваннях. Щоб це перевірити, я встановив 20% яскравості екрану Cubot KingKong Star 2 і повторно провів заміри. На 20% екран все ще доволі яскравий для використання у приміщенні, та й деякі незахищені смартфони видають приблизно таку саму фактичну яскравість на 50%. Результат — 30% покращення автономності, з 10 до 13 годин. Ось як суттєво яскравість екрана впливає на тривалість автономної роботи.
Заряджання комплектним блоком живлення та кабелем розпочалося з вхідної потужності 8-11 Вт (тобто з урахуванням споживання самого зарядного пристрою та втрат на кабелі). За 5 хвилин рівень заряду виріс з 0% до 5%, а вхідна потужність до 10-13 Вт. За 10 хвилин рівень заряду склав 10% а потужність не збільшилася. На 11-й хвилині я відключив смартфон від зарядного пристрою і відразу під’єднав знову. Після цього потужність з 8-10 Вт поступово почала зростати, сягнув 33-34 Вт на вході в зарядний пристрій. За 20 хвилин заряд досяг 28%, за пів години вже 52%, 67% за 40 хвилин і за годину 81%. Максимальна температура блока живлення, яку я періодично фіксував, досягла 47,2°С при температурі в приміщенні близько 19°С. Якщо у приміщенні спекотно, то бажано забезпечити зарядному пристрою адекватну вентиляцію.
Висновки
Можна сказати що Cubot KingKong Star 2 встановлює нові орієнтири для виробників захищених смартфонів. Ця модель працює набагато швидше більшості інших «броньованих» смартфонів завдяки потужній (особливо в цьому класі) SoC MediaTek Dimensity 8200. Ще одне рішення — встановлення акумулятора ємністю 5100 мАг — теж нестандартне. Так автономність Cubot KingKong Star 2 тепер не відрізняється від «цивільних» смартфонів, але ж є випадки коли потрібен захищений телефон і потрібно щоб він при цьому не важив пів кіло. У цій ніші Cubot KingKong Star 2 може знайти покупців. Скажу що при таких параметрах смартфон міг би бути ще трохи тонше та легше, але цікаво що запропонують конкуренти. Якість екрана та камери на звичному для недорогих захищених смартфонів рівні — без одкровень, без провалів. Підтримка програмними оновленнями швидше за все закінчиться на двох-трьох маленьких оновленнях прошивки. Але все це притаманно й іншим китайським захищеним смартфонам, до того ж такі швидкі SoC у них зустрічаються дуже рідко. А цього вже достатньо щоб Cubot KingKong Star 2 виділявся на загальному фоні.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: