На ITC.ua Неделя ИИ. Мы исследуем, как именно ИИ улучшает жизнь миллионов людей прямо сейчас и что ждет нас в будущем. Партнер проекта – компания Favbet Tech, которая активно интегрирует ИИ в свои продукты.
НБУ і Мінцифра планують до кінця цього року провести пілотний проєкт з виплатою заробітної плати працівникам Мінцифри в е-гривні. Про це повідомив директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук під час круглого столу «Легалізація віртуальних активів по-українськи. Можливості та ризики», передає «Інтерфакс-Україна».
Спершу про цей пілотний проєкт розповідав віцепрем’єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у серпневому інтерв’ю ТСН.ua, проте тоді він лише згадав про сам експеримент та плани щодо використання в майбутньому електронних гривень для соціальних виплат. Під час круглого столу щодо легалізації віртуальних активів представник НБУ не вдався в деталі цього експерименту, а лише повідомив, що його планується провести до кінця 2021 року.
«Є чітке бажання як пілотний проєкт уже цьогоріч виплатити зарплати працівникам Мінцифри в е-гривні. Однак ми розуміємо, що це буде пілотний проєкт. Фактично є обмежена можливість використання цього інструменту, але з технологічної точки зору ми його цього року пропілотуємо»
Арсен Макарчук
директор департаменту стратегії та розвитку НБУ
Також Арсен Макарчук повідомив, що повноцінний запуск е-гривні очікується не раніше кінця 2022 року.
***
НБУ працює над проєктом е-гривні — рівноцінного еквіваленту звичайної фіатної гривні — з 2017 року. Влітку 2019 року НБУ проводив внутрішнє тестування електронних гривень в рамках пілотного проєкту, а на початку 2021 року Мінцифра домовилась співпрацювати з Stellar Development Foundation по проєкту е-гривні — водночас Нацбанк в одному зі звітів згадував про можливість створення електронної гривні за прикладом Stella.
На цей час багато країн розробляють власні цифрові валюти — наприклад, наприкінці 2020 року Італійська банківська асоціація (ABI) розпочала експеримент з цифровим євро на базі блокчейна. Європейський центральний банк в липні запустив пілотний проєкт цифрового євро.
Favbet Tech — украинская продуктовая компания, разработчик iGaming-решений. Входит в топ-50 крупнейших IT-компаний Украины по версии DOU. Специализируется на высоконагруженных системах, облачной инфраструктуре и искусственном интеллекте. В 2025 году стала инициатором создания АИ-комитета Ассоциации «ИТ Ukrainе» — первого отраслевого объединения, занимающегося вопросами развития АИ на уровне бизнеса и государства.
Сообщить об опечатке
Текст, который будет отправлен нашим редакторам: