На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Сьогодні над головою автора цього матеріалу літав імовірно безпілотник Shahed. Внаслідок атаки на Одесу було вбито одну людину і завдано шкоди чотирьом будівлям. Чотири безпілотники знищено над морем. У зв’язку з активізацією дронів-камікадзе публікуємо перекладений технічний звіт про безпілотник іранського виробництва Shahed-131, наданий телеграм-каналом “Американський піхотинець” з посиланням на ЗСУ. Документ складається з докладнго технічного опису та фотозвіту про збитий (десь, кимось) безпілотник.
Короткий опис
Безпілотний літальний апарат односторонньої атаки (OWA – one way attack) IRN-05 (Shahed-131) виробництва Shahed Aviation Industries Research Center (SAIRC) виготовлений із вуглецевого волокна, посиленого внутрішніми металевими опорами. Довжина апарату 2,6 м, розмах крил – 2,2 м, приблизна маса – 135 кг.




Забезпечений поршневим двигуном внутрішнього згоряння, що приводить у рух дерев’яний гвинт із фіксованим кроком. Конструкція дозволяє припустити можливість його запуску зі статичних рейок або вантажівки. На борту знаходяться:
- Блок керування польотом (FCU), який містив п’ять виготовлених на замовлення друкованих плат (PCB), що містять процесори TMS320 F28335 “Texas Instruments”;
- Комерційний готовий трансівер GNSS;
- Система автоматичного зльоту та посадки ATOL (Automatic take off and landing);
- Блок розподілу живлення;
- Акумулятор;
- Вимірювач інерції (IMU);
- Поршневий двигун внутрішнього згоряння;
- Блок керування двигуном (ECU).
Корисне навантаження. Корисне навантаження системи складалося з фугасної (HE) боєголовки, мідного конусоподібного заряду та попередньо сформованої осколкової гільзи. Мідний конічний заряд мав діаметр 111 мм та глибину 162 мм. Розмір попередньо сформованої фрагментації складає 7 куб. мм. Вміст ВР оцінюється в 10-15 кг литої вибухової речовини.
Повний документ додано:
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: