На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Кіберполіція України попередила про нову шахрайську схему масового виманювання персональних даних з використанням державної грошової допомоги вимушеним переселенцям під час воєнного стану. Зловмисники за допомогою фішингу намагаються виманити в українців персональні дані — щоденно правоохоронці реєструють більше десятка звернень з цього приводу.
Правопорушники роблять розсилку SMS-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. В повідомленні шахраї також вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. У таких випадках аферисти використовують фішинг — громадяни, вказуючи конфіденційні дані на підозрілих ресурсах, автоматично передають їх шахраям, після чого зловмисники привласнюються гроші українців.
Ось так виглядають подібного роду повідомлення.


Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:
- отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
- уважно перевіряти URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
- не переходити за сумнівними посиланнями та не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах,
- якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно звернутись до банку та заблокувати картку;
У разі підозри шахрайських дій в інтернеті — повідомляти кіберполіцію на електронну пошту: [email protected].
Насправді ця “нова шахрайська схема” зовсім не нова. Це чергова інтерпретація старої схеми з використанням нового приводу. Щоб не потрапити на вудку кіберзлочинців, достатньо пам’ятати про базові правила кібергігієни — встановлювати додатки лише з офіційних джерел, не переходити за посиланнями та у жодному разі не вводити особисті даних чи дані платіжних карток на сумнівних сайтах. Щодо виплати ВПО — наразі її можна отримати за допомогою застосунку «Дія». Окрім того, раніше Мінцифра запустила окремий сайт, де зібрана уся інформація про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи.
В «Дії» тепер можна отримати статус ВПО та подати заявку на грошову допомогу. Як це зробити?
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: