Рубрики Огляди

Огляд MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G: стильна та продуктивна «Білосніжка» для 2К-геймінгу

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Редакція вже розглядала флагманську версію RTX 4070 Ti, а сьогодні в гості до ITC завітала дешевша та компактніша модель MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G. На ринку представлено не так багато відеокарт в білому дизайні, а ця SLIM версія ще й тонка. Новинка позиціює себе як універсальне рішення для роботи та відеоігор у 2К. Перевірили цей графічний адаптер в професійних програмах, синтетичних бенчмарках, виміряли енергоспоживання, температуру, а також зіграли у вимогливі забавки в роздільній здатності 1440p та 2160p.

Технічні характеристики MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G

Технічні характеристики MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G
Інтерфейс PCI-E 4.0 x16
Техпроцес 5 nm
Швидкість VRAM 21 Gbps
Об’єм VRAM 12GB GDDR6X
Шина пам’яті 192-bit
Виходи DisplayPort x 3 (v2.1)
HDMI  x 1 (v2.1)
Ядра CUDA 7680
Роз’єм живлення 16 Pin
Енергоспоживання 285 W
Рекомендований БЖ 700 W
Габарити 337 x 140 x 62 mm
Займає місць 2.5 slots

Тестовий стенд

Тестували відеокарту в знайомому для читачів ITC комп’ютері на базі платформи AMD AM5. Кіловатний блок живлення буквально відпочивав без відчутного навантаження, корпус непогано продувається, а процесора було достатньо для більшості ігор (за винятком MFS 2020, де ситуацію врятувала технологія Frame Generation).

Онлайн-курс "Android Developer" від robot_dreams.
Курс для всіх, хто хоче навчитися розробляти застосунки для Android з нуля, створити власний пет-проєкт для портфоліо та здобути професію, актуальну наступні 15–20 років.
Програма курсу і реєстрація

Характеристики ПК:

Зовнішній вигляд і комплектація MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G

Відеокарта MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G має преміальне пакування і багатий комплект. Графічний адаптер загорнуто в антистатичний пакет. Крім нього в коробці знаходимо паперову документацію, планку для підтримки та перехідник для старих блоків живлення.

Останні два аксесуари не знадобились під час тестування, адже корпус має вбудовану опору для відеокарт, а блок живлення стандарту PCI-E 5.0, втім приємно бачити щедрий комплект, який може згодитись потенційному власнику.

Карта має чималі габарити, хоча порівняно тонка і займає 2.5 слоти. Попри те, що радіатор масивний, сама плата невеликого розміру. За охолодження відповідають три вентилятори. Виробник не забув про RGB підсвічування, яке регулюється програмно з допомогою утиліти MSI Center.

Робоча продуктивність

Як і всі старші представники відеокарт нового покоління, MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G чудово підходить для роботи з професійними програмами. Лінійка RTX ADA на дві голови вище стоїть за попередників, тому цей GPU легко обходить не лише RTX 3070 Ti, 3080, 3080 Ti, а й 3090 в програмі Blender 3D.

Результати тестів в Geekbench Open CL та Vulkan також хороші. Це відеокарта зі швидким чіпом, та в деяких іграх чимале значення має ще й пропускна здатність пам’яті, тому ці результати не завжди пропорційні до ігрової потужності.

Для роботи RTX 4070 Ti підходить краще ніж її прямі конкуренти від AMD. Також з NVIDIA зручніше працювати тим, хто цікавиться нейронними мережами. EasyDiffusion на Windows працює лише з моделями NVIDIA, картинки нейронка видає швидко, можна згенерувати 5 зображень 512х512 за 10-15 секунд.

В новому бенчмарку Cinebench 2024 в загальному чарті висить Apple M1 Ultra, який в кілька разів слабший за RTX 4070 Ti. Все ж для робочих завдань у NVIDIA не має гідних аналогів, поки що.

Ігрова продуктивність MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G

  • DQ – DLSS Quality
  • FG – Frame Generation
  • RT – Ray Tracing
  • PT – Path Tracing
  • BB – Bora Bora (MFS 2020)
  • NY – New York (MFS 2020)

Цю відеокарту в першу чергу куплятимуть власники Quad HD моніторів з високою частотою оновлення, але також додали й тести в роздільній здатності Ultra HD. Як-не-як, це дорогий графічний адаптер і перевіряти його в Full HD зовсім не годиться.

У всіх іграх виставляли максимально можливі налаштування графіки з увімкненим трасуванням променів. Всі повзунки викручені на максимум, жодних компромісів та дозволяли собі вмикати DLSS в профілі не нижче Quality для Quad HD та Ultra HD.

Не забували й технологію Frame Generation. Заради справедливості варто відзначити, що вона працює неймовірно добре, але не у всіх іграх. В деяких проєктах приріст надто малий, в деяких з генератором стає гірше, а також простежується залежність від роздільної здатності.

Наприклад, в грі Marvel’s Spider-Man Miles Morales приріст від DLSS 3 в Quad HD був дуже помітним, іноді бонус FPS був майже двократним. Перехід до Ultra HD перевернув ситуацію з ніг на голову – вдавалось отримати не більше 10% додаткових кадрів, й то не у всіх сценах.

В Diablo IV результати з FG були гіршими, як без нього, що дивно, а в MFS 2020 генератор кадрів подвоює FPS і дозволяє обходити обмеження CPU, якого не вистачає у найважчих локаціях.

В перегоновому симуляторі F1 2022 з генерацією кадрів в 4K також отримали гірші результати, як без неї. Натомість в Quad HD приріст відразу помітно. На кінець перевірили як працює DLSS мод в Starfield. Відразу можна зауважити, що якість картинки значно краща, як з використанням FSR, та й продуктивність добряче виросла завдяки Frame Generation, але відчувались затримки вводу.

Оскільки це мод зроблений «на коліні», немає повноцінної інтеграції DLSS 3 в гру, тут немає підтримки NVIDIA Reflex, що допомагає знизити затримки та покращити керування з активацією генератора кадрів. Все ж, гра з DLSS має кращий вигляд, як з рідним масштабуванням FSR, це особливо помітно в динамічних сценах.

Відеопам’яті 12 ГБ вистачає начебто для всіх відеоігор з ультра налаштуваннями графіки в Quad HD та Ultra HD, хоча в деяких забавках були попередження про дефіцит VRAM, а казка про Людину Павука вилетіла з відповідною помилкою. MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G все ще «тягне» 4K, але в деяких іграх доведеться йти на компроміс, вимикаючи трасування променів чи обираючи профіль DLSS Balanced\Performance.

Це чудова відеокарта для 2К-геймінгу, особливо якщо не хочеться йти на жодні поступки в налаштуваннях графіки. Враховуючи жахливу оптимізацію нових відеоігор тут немає чому дивуватись. Геймерам обіцяли, що епоха 4K починається з GTX 1080 Ti, яка наразі «ледве дихає» в Starfield з роздільною здатністю Full HD. Вимоги стають щоразу вищими, а прогресу в графіці майже не помітно.

Енергоспоживання та нагрів

Відеокарта MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G не така холодна як молодша 4070, але все ще досить тиха. Після 30 хвилинного стрес-тесту Fur Mark температура на задній панелі складала від 50 до 60 градусів, місцями можна було знайти та дещо гарячіші точки ближче до чіпа.

Програмно датчики фіксують Hot Spot 83 °C, пам’ять 70 °C, чіп 72 °C. Швидкість вентиляторів склала 1450 об/хв, тобто лише 46% від максимально можливої. Шум від відеокарти незначний, недорогі корпусні вентилятори MSI MAG перебивали гудіння трьох вентиляторів GAMING X.

Енергоспоживання комп’ютера на базі AM5 в простої неймовірно велике і складає більш як 120 Вт. Під максимальним навантаженням у Fur Mark ватметр фіксував значення 380-390 Вт. Такі самі показники отримали в Cyberpunk 2077 – майже 400 Вт з розетки. Враховуючи ККД блока живлення, отримуємо досить хороші результати.

MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G невимоглива до блока живлення, адже споживає не більше 270-280 Вт під максимальним навантаженням. В іграх цей показник складає від 200 до 260 Вт, залежно від забавки та налаштувань. Прямий конкурент AMD Radeon RX 7900 XT потребує значно більше енергії, топові версії можуть споживати більше ніж 320 Вт, як ASUS TUF Gaming RX 7900 XT. Пропонуємо ознайомитись з оглядом цієї моделі від редакції ITC:

Огляд відеокарти ASUS TUF Gaming RX 7900 XT: багато пам’яті та чудове охолодження, але є нюанси

Ціни та конкуренти

Найбільшу загрозу для MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING SLIM WHITE 12G становлять RTX 4070 Ti від інших виробників. Розглянемо декілька білих версій цього GPU від конкурентів, а також поглянемо на ціни аналога від AMD. Деякі з них продаються лише неофіційно, та хіба це колись було перепоною для тих, хто принципово хоче отримати білу відеокарту до білої збірки?

Білосніжна Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC V2 12G дуже схожа на героя огляду: маленька плата, великий радіатор і три вентилятори.

ZOTAC GeForce RTX 4070 Ti Trinity OC White – ще одна біленька красуня в тонкому дизайні, до якої виробник також додає щедрий комплект.

Palit GeForce RTX 4070 Ti GamingPro White OC – досить дорога версія, одна з найкращих від Palit, яка має значно товстіший радіатор (займає 3.2 слота).

Sapphire Radeon RX 7900 XT PULSE є прямим конкурентом для героя огляду. Компромісна відеокарта для геймерів зі схожим цінником – від 35 тисяч грн.

Asus Radeon RX 7900 XT TUF OC – топова версія з чудовим охолодженням. Якщо в пріоритеті стоять відеоігри і потреба великого об’єму VRAM – це єдина альтернатива на ринку, хоча за таку модифікацію доведеться заплатити більше ніж 40 000 грн.

Disqus Comments Loading...