Огляди Пристрої 08.10.2024 о 10:00 comment views icon

Огляд Nokia 3210 4G: наскільки актуальний кнопковий телефон у 2024 році?

author avatar

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Огляд Nokia 3210 4G: наскільки актуальний кнопковий телефон у 2024 році?

Смартфони зробили зі своїх власників рабів, тому кнопкові телефони, як Nokia 3210, мають попит серед тих, хто втомився від інтернет-залежності. Виявляється, що такі пристрої досі актуальні для тих, якщо хочеться підтримувати зв’язок без надмірного відволікання на соціальні мережі та все, що пропонують екосистеми Android/iOS. Сьогодні розглянемо оновлений (на честь 25-річчя) Nokia 3210 4G – телефон, який відповість на питання актуальності кнопкових «дзвонилок» у 2024 році.

Огляд Nokia 3210 4G: наскільки актуальний кнопковий телефон у 2024 році?
Nokia 3210 4G
2899 грн.

Плюси:

чудова ергономіка та приємний дизайн; гарна автономність; якісний екран з добрими кутами огляду і ретро лінзою; швидка робота інтерфейсу; непогана, як для свого класу, камера; 3.5 mm роз’єм, карти пам’яті та FM-радіо;

Купити в Click.ua

Мінуси:

завищена вартість; слабкий спалах; вбудовані демо-ігри неможливо видалити чи перемістити в папку;

Купити в Click.ua
8/10
Оцінка
ITC.ua

Технічні характеристики Nokia 3210 4G

Технічні характеристики
Діагональ екрана 2.4″
Роздільна здатність 320×240
Процесор Unisoc T107
Вбудована пам’ять 13 МБ
Розширення пам’яті Micro SD (до 32 ГБ)
Камера 2 МП
Bluetooth v5.0
Мережа 4G LTE, 3G, 2G
Основний порт USB Type C
Аудіо порт 3.5 mm
Акумулятор 1450 mAh
Потужність заряджання 3 Вт
Розміри 122x52x13 мм
Вага 88 грамів
Додатково Опуклий екран
FM-радіо
Вбудовані ігри 9 шт

Комплектація та паковання Nokia 3210 4G

В крихітній коробці всередині знаходиться телефон Nokia 3210, акумулятор об’ємом 1450 мАг в окремому пакеті, зарядний пристрій потужністю 2.75 Вт зі штекером USB Type C, паперова документація.

Дизайн, ергономіка, якість збирання Nokia 3210 4G

Візуально Nokia 3210 4G увібрав в себе деякі риси оригіналу 1999 року народження. Перш за все впадає в очі опуклий екран та хвиляста форма телефона з дещо звуженою талією і ширшим передпліччям.

Якщо в руках тиснути на телефон з різних сторін, то відчувається скрип пластмаси, але пристрій відчувається монолітним і міцним. Конструкція проста, лаконічна, а дизайн чудовий, суб’єктивно.

Набір інтерфейсів скромний: знизу USB Type C роз’єм, а зверху 3.5 mm jack. Боки чисті без жодних додаткових кнопок. SIM-карта вставляється під акумулятором, як і карта пам’яті. Відкрити задню кришку було непросто. Без міцних і довгих нігтів це зробити майже неможливо.

Цифрова клавіатура зручна, кнопки роздільні та мають приємну форму. Розчарує хіба що відсутність українських букв (телефон зроблено для українського ринку), зате є твердий знак та інші ієрогліфи, властиві російському алфавіту.

Навігаційна клавіша є піком еволюції кнопкових телефонів Nokia. Такий тип «джойстика» фінський виробник почав ставити досить пізно, ближче до завершення епохи домінації кнопкових телефонів над сенсорними.

Хід кнопок приємний, м’який і помилитися, натиснувши не ту клавішу, буквально неможливо. Ергономіка є сильною стороною Nokia 3210 – після важких (200 грамів) смартфонів користуватися таким телефоном приємно, буквально не хочеться випускати його з рук після затяжної розмови.

Дисплей, звук, зв’язок Nokia 3210 4G

Екран роздільною здатністю 240х320 пікселів та діагоналлю 2.4 дюйма приємно здивував. Перш за все він має чудові кути огляду – зображення не пливе, не вицвітає, а опукла лінза лише додає йому шарму та нагадує про старі добрі часи кнопкових телефонів Nokia з монохромними екранами.

Всього є сім рівнів яскравості. З мінімальним підсвічуванням вночі не дуже комфортно (хотілося б ще нижчого рівня), зате з максимальним на сонці дисплей поводить себе добре. Сюди б ще датчик освітлення і не було б ціни йому.

Після Nokia 2660 Flip зображення дуже якісне, як і відносно половини кнопкових телефонів середнього класу 2009-2011 років. Наприклад, металевий Samsung S5350 на релізі коштував близько 200 доларів США, а Nokia 3210 в три-чотири рази менше, але екран в Samsung має жахливі кути огляду.

Серед сучасних клавішних телефонів важко знайти кращий дисплей, особливо до 3000 гривень. Якби роздільна здатність була б трохи вища, наприклад, 320х480 пікселів, то це був би компактний дисплей перфекціоніста, хоча цільова аудиторія точно ніколи не стане жалітися на щільність пікселів.

Звучить Nokia 3210 гучно, дзвінко, але плоско. Для рингтонів те, що треба, але слухати музику через динамік таке собі задоволення, зате через навушники звучання непогане.

Тестували з недорогою гарнітурою Panasonic RB-HX220 і звук не розчарував. Підключати аудіотехніку можна як по Bluetooth, так і через кабель 3.5 мм (який обов’язково потрібен в якості антени для прослуховування радіо).

Вібродзвінок досить сильний, щоб його почути в шумному громадському транспорті через товсту кишеню джинсів. Зі зв’язком немає жодних проблем – Nokia 3210 ловить 4G сигнал не гірше типових смартфонів.

В Івано-Франківській області в оператора Київстар іноді бувають «провали» якості сигналу, але не критичні. На дзвінки/SMS це ніяк не впливає, а швидкості Інтернет-з’єднання в будь-якому випадку вистачає для no-script браузера Opera Mini. Сторінки завантажуються швидко навіть з Edge 2G. За потреби можна вручну перемкнутися на мережі 3G чи 2G для економії заряду.

Камера Nokia 3210 4G

За мірками сучасних смартфонів Nokia 3210 4G має слабку камеру, але серед кнопкових моделей якість фото гарна. Автофокуса немає, але не найдрібніший текст все ще можна сфотографувати.

За гарного освітлення знімки виходять не такими аж і поганими, а найголовніше, що передавання кольору відносно реалістичне. Алгоритми не псують картинку, хоча деталізації, різкості не вистачає. Камера в Nokia 3210 є для «галочки», ні про яку конкуренцію на ринку мобільного фото мова не йде, хоча якість знімків вища, ніж 0.3 МП в Nokia 2660 Flip.

Ввечері з’являється багато шумів, а спалах надто слабкий, щоб врятувати ситуацію. Через обмежену потужність світлодіод повільно розряджає акумулятор в режимі ліхтарика, але й світить слабше, ніж типовий спалах бюджетного смартфона.

Програмне забезпечення Nokia 3210 4G

Прошивка працює надзвичайно швидко, адже встановлений процесор Unisoc T107 має величезний запас продуктивності, як для такого мінімалістичного програмного забезпечення. Оновлюється прошивка «повітрям» з використанням мобільних даних.

Анімацій в інтерфейсі мінімум, а швидкість роботи на висоті – все відкривається миттєво в момент натиску кнопки. Серед вбудованих програм є багато корисних утиліт, а от відеоігри в головному меню явно зайві. Всього їх дев’ять, з яких вісім не активовані (демонстраційні версії).

Список вбудованих програм:

  • Журнал дзвінків;
  • Контактна книга;
  • Галерея;
  • Браузер Opera Mini;
  • Повідомлення;
  • Камера;
  • Facebook (ярлик сайту);
  • Гра «Змія» (схожа на ті версії, що були в Symbian смартфонів);
  • FM-радіо;
  • Відеоплеєр;
  • Годинник;
  • Музичний плеєр;
  • Налаштування;
  • Файловий менеджер;
  • Світовий час;
  • Таймер;
  • Конвертер валют;
  • Калькулятор;
  • Календар;
  • Ліхтарик;
  • Лічильник даних;
  • Диктофон;

Відразу кидається в очі, що не вистачає секундоміра, хоча в цілому набір програм щедрий. Світлої теми оформлення немає, фон завжди буде в чорних тонах, а далеко не кожному подобається читати SMS повідомлення білим кольором на чорному фоні.

Змінити можна лише допоміжне оформлення, вибираючи з шести кольорів. Тобто обираємо яким кольором буде підсвічуватися вибраний пункт, повідомлення, контакт тощо, не більше.

Телефонна книга тут дискретна, не динамічна, тому записати можна не більше ніж 2000 контактів. Сортується список за прізвищем або іменем. Приємно, що є функція синхронізації контактів з Android через Bluetooth. Переносити телефонну книгу з iOS доведеться вручну.

Небажані номери можна блокувати, що дуже важливо. Річ у тім, що багато виробників кнопкових телефонів просто забувають додати таку корисну функцію в пропрієтарне ПЗ свого пристрою.

Автономність Nokia 3210 4G

В Nokia 3210 є режим енергоощадження, під час якого не працюють мобільні дані оператора. В еко режимі телефон легко працює 7-10 днів без заряджання за умови не надто частих дзвінків.

Якщо активно користуватися телефоном (фото, Інтернет, ігри, музика), то все одно виснажити акумулятор за 3-4 дні дуже складно. Головна перевага в тому, що Nokia 3210 не відволікає власника, як наслідок загальний екранний час значно менший, як в сучасного смартфона.

Саме тому батарея 1450 мАг тримає значно довше, ніж 5000 мАг в Android смартфонах. Казати про якусь особливу енергоефективність героя огляду не можна – його автономність це заслуга стилю використання та функціональної обмеженості.

Для збереження здоров’я акумулятора Nokia 3210 вміє обмежувати його максимальний рівень заряду до 80%. Це не нова функція, бо такі ж опції можна побачити в сучасних смартфонах. Для повного заряджання 2.75 Вт блоком живлення з 0% до 100% потрібно трохи більше ніж дві години часу.

Досвід використання Nokia 3210 4G

Nokia 3210 залишає приємні враження від використання, особливо після типових Android смартфонів. Телефон легкий, наче пір’їнка, поміщається в будь-яку кишеню, а ще довго тримає заряд батареї. При цьому працює сам пристрій блискавично швидко, не задумуючись над типовими діями.

Наприклад, календар відкривається за кілька сотих секунди після натиску центральної клавіші на відповідному пункті, як і будь-яка дія в Nokia 3210 крім запуску камери (потрібно близько двох секунд), а смартфону для такої дії потрібно в рази більше часу.

За потреби можна зайти в мережу Інтернет, прочитати якусь новину в браузері Opera Mini, синхронізувати контакти з Android телефоном, слухати музику з карти пам’яті чи користуючись FM радіо.

Окремо сподобалась наявність USB Type C роз’єму, що дозволяє заряджати телефон не лише заводським кабелем, а й будь-яким іншим (навряд чи в когось вдома немає Type C кабелю у 2024 році).

З негативного варто відзначити вбудовані демонстраційні версії відеоігор, які неможливо видалити чи хоча б перемістити з головного меню. Добре, що хоча б змійка вже активована і не потрібно за неї платити.

Ціна та конкуренти Nokia 3210 4G

Герой огляду Nokia 3210 4G офіційно продається в Україні за 2900 гривень. Відносно кнопкових телефонів невідомих виробників це справді багато. Найдешевші Android смартфони лише трохи дорожчі.

Втім, Nokia 3210 має гарний дисплей і оптимізоване ПЗ, що не часто можна побачити в бюджетних «дзвонилках» китайських брендів, тому в якості конкурентів вибрали моделі саме з цієї цінової категорії.

Nokia 235 4G 2024 має більший екран, сучасніший (не ретро) дизайн, а решта характеристик максимально схожі. Ціна 2600 гривень.

Nokia 5310 2024 навряд чи сподобається фанатам ретро стилю, зате має великий дисплей 2.8 дюйма. Камера слабка (0.3 МП) відносно героя огляду. Ціна 2300 гривень.

Nokia 6310 2021 – ще одне ретро перевтілення в розкішному дизайні. Проти 3210 4G ця реінкарнація має більший екран, але менший акумулятор і micro USB роз’єм, а не Type C. Ціна 2200 гривень.

Nokia 2660 Flip в формфакторі розкладачки має гіршу камеру та екран з поганими кутами огляду, зате дарує принципово інші емоції від використання. Огляд на цей телефон ми вже робили раніше. Ціна 3200 гривень.

UleFone Armor Mini 3 може похвалитися захистом рівня IP68 і акумулятором 2100 мАг. Гарний варіант для активного відпочинку чи неофісної роботи у важких умовах. Ціна лише 2000 гривень.

8/10
Оцінка ITC.ua
Автономність
7.5
Тиждень життя від батареї в умовах періодичних дзвінків.
Екран
9
Якісна матриця з відмінними кутами огляду та ретро лінзою.
Дизайн, ергономіка
9
Легкий, зручний, компактний та симпатичний телефон.
Програмне забезпечення
9
Швидка прошивка з іграми, які не можна видалити.
Камера
7
Далеко не найгірша 2 МП камера в своєму класі, але після смартфонів дуже слабка.
Функції
8.5
Є майже все, що можна хотіти від кнопкового телефону.
Ціна
7
Вартість кусається, особливо відносно китайських кнопкових телефонів нижчого класу.
Комплектація
7.5
Поклали зарядний пристрій – і на тому дякуємо.

Висновок:

За меншої вартості Nokia 3210 можна було б назвати ідеальним кнопковим телефоном. Нюансів в цієї моделі насправді так мало, що в своєму класі це чи не найкращий пристрій, але трохи докласти до цієї суми і можна придбати бюджетний Android смартфон, що й зробить переважна більшість населення.

Та Nokia 3210 зовсім не про це, адже пристрій буквально протилежний сучасним смартфонам. Герой огляду добре справляється з поставленими завданнями, а найголовніше не відволікає. З Nokia 3210 зростає продуктивність праці, буквально (актуально для багатьох професій).

Nokia 3210 сподобається людям похилого віку та тим, хто хоче взяти перерву від соціальних мереж, а ще це гарний вибір в якості телефона для дитини, музичного плеєра чи як додатковий телефон для другої SIM-карти, адже більшість сучасних флагманів мають лише один слот.

Купити в Click.ua

Висловлюємо подяку компанії HMD за наданий для огляду мобільний телефон Nokia 3210


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: