Рубрики Огляди

Рецензія на серіал «Король Талси» / Tulsa King

Опубликовал
Денис Федорук

У листопаді минулого року на Paramount+ вийшов новий кримінальний серіал із Сильвестром Сталлоне у головній ролі. Важко повірити, але це перша роль 76-річної легенди бойовиків у ТВ-серіалі. В рецензії нижче розповідаємо, як почувається велика зірка на малому екрані. Спойлер – чудово.

«Король Талси» / Tulsa King

Жанр кримінальна драма
Режисери Аллен Култер, Гай Ферланд, Бен Семанофф, Бен Річардсон, Лодж Керріган
У ролях Сильвестр Сталлоне, Андреа Севідж, Мартін Стар, Ґарет Гедлунд, Баррі Корбін
Прем’єра Paramount+
Рік випуску 2022
Сайт IMDb 

Поважний капореджиме нью-йоркської мафії Двайт Манфреді на прізвисько Генерал виходить на волю після 25-річного ув’язнення. Оскільки він колись не здав боса та його недолугого сина, Двайт розраховує на щедру винагороду. Втім, йому не знаходять місця у справах «сім’ї» в Нью-Йорку і натомість пропонують очолити бізнес у Талсі, штат Оклахома.

Обурений Генерал розуміє, що його несправедливо «зливають». Усі ці ковбойські капелюхи, вантажівки з сіном та пасторальні пейзажі зовсім не те, чого він очікував. Але досвідчений мафіозо розуміє, що не має іншого вибору, окрім як погодитись на такі принизливі умови.

Онлайн курс з промт інжинірингу та ефективної роботи з ШІ від Powercode academy.
Курс-інтенсив для отримання навичок роботи з ChatGPT та іншими інструментами ШІ для професійних та особистих задач, котрі допоможуть як новачку, так і професіоналу.
Записатися на курс

Приємно бачити, що легендарний Сильвестр Сталлоне зовсім не збирається виходити на пенсію. Після того, як історії Роккі Бальбоа та Джона Рембо були завершені (хоча, хтозна), актор може зосередитися на ролях, де його основною зброєю стає досвід та шалена харизма, а не об’єм біцепса чи автомат.

Саме так і відбувається в «Королі Талси» – новому проєкті Тейлора Шерідана та Теренса Вінтера, котрий ледве можна назвати бойовиком. Вінтер працював над сценаріями таких видатних робіт в кримінальному жанрі, як «Клан Сопрано» та «Підпільна імперія». А Шерідан відомий написанням та постановкою сильних контемпорарі-вестернів, зокрема сонячного «Єллоустоуна» та зимової «Вітряної ріки».

Таким чином вподобання і навички шоуранерів відчуваються в серіалі дуже добре. Від Вінтера йому дісталась кримінальна напруженість та похмурість. Від Шерідана – «втеча» з гучних вулиць запиленого мегаполіса у простору сонячну глушину з вбогими салунчиками та смородом кінського гною, що доноситься з сусіднього ранчо. Навіть на початкових титрах автори демонструють контраст умовних «міста-села» завдяки стилізованій заставці.

Щоправда, тут сценаристи дозволяють собі легкий тон оповіді та часом вмикають комедію, про яку і не скажеш, що вона недоречна. Гумор базується на протиставленні динозавра Манфреді, який був відсутній у реальному світі чверть століття, сучасній дійсності.

Цей хлопець звик покладатися на потужність хука, а не новомодного ґаджета. Вже в перші 10 хвилин пілотної серії персонаж Слая відправляє в нокаут хлопця, що явно зарозумівся. «Що не так з цим світом?» – риторично запитує Генерал, коли на пошті йому повідомляють про відсутність готівкового розрахунку.

«Король Талси» починається як типова, похмура кримінальна історія, але згодом свідомо зводить нанівець власну серйозність. Завдяки грамотній комедійній складовій дивитися серіал дуже легко, а помірний хронометраж серій в 30-35 хвилин чистого часу не дозволяє втомитися від перегляду.

При цьому сюжет не перетворюється на якусь постмодерністську забавку і на рівні тримає напругу, а також не шкодує приречених дійових осіб. «Якщо куля в лоб – то куля в лоб», як казав один з відомих персонажів.

Не варто тут очікувати й пенсіонерського запального екшену у стилі «Нестримних». Серіал пропонує рівно одну серйозну бійку і, здається, дві перестрілки (одна з яких відбувається під невмирущу In the Air Tonight Філа Коллінза). Та й ті проходять під покровом нічної темряви.

Зрештою, цінність сценарію полягає зовсім не у проявах бойовика. В першу чергу це захоплива кримінальна історія, котра ґрунтується на діалогах та природній харизмі головної зірки. Дід ще й досі виглядає нівроку і дозволяє собі фліртувати з симпатичними жіночками. Маленька чашечка еспресо виглядає іграшковою в його кремезних руках.

З точки зору сучасного стану речей «Король Талси» за жанром може здатися таким самим анахронізмом, як і його головний герой. Тутешній сюжет нехитрий, як кам’яний вираз обличчя одного з антагоністів, а тому передбачуваний і не становить якихось сюрпризів.

Та це і не вимагається, тому що подібні проєкти створюються не заради великих інтриг або, ще чого, трендів у TikTok. Навпаки, серіал вдало хизується власною старомодністю, зневажливо споглядає на сумнівні молодіжні тренди та чітко усвідомлює, до якої аудиторії він апелює.

Колись на одній робочій нараді молодий ньюйоркець Чендлер Бінг дозволив собі зайві декілька хвилин сну, через що, попри власне бажання, змушений був командируватися до Талси. Двайт «Генерал» Манфреді «проспав» 25 років і теж був відправлений в цю діру. Але, як показує практика, можна знайти гідні розваги й там, у штаті, «де вітер проноситься над рівниною і пшениця пахне солодко».

Disqus Comments Loading...