Рубрики Статті

Топ 10 відеоігор, в які варто зіграти, якщо подобається Starfield

Опубликовал
Дмитро Спасюк

Starfield наробила багато шуму, здобула шалену популярність, і вже набула велику базу фанатів та хейтерів. Як і очікувалося, новинка вийшла неоднозначною, що поділило думку суспільства про цю космічну RPG. Жахлива оптимізація та технічні проблеми не дають повною мірою насолодитися, за фактом гарною, грою значної частини потенційної аудиторії, тому пропонуємо десятку відеоігор про космічні пригоди, більшою чи меншою мірою схожі на Starfield.

Рекомендуємо ознайомитись з десяткою фільмів, які сподобаються фанатам Starfield:

Топ 10 фільмів, які варто подивитися, якщо подобається гра Starfield

No Man’s Sky

Ця безкінечна пісочниця дозволяє гравцям досліджувати безмежний віртуальний світ, що складається з процедурно генерованих планет. Гравці можуть зустрічати різноманітні форми життя, збирати ресурси, торгувати, боротися та удосконалювати свої кораблі, костюми та зброю. Гра має величезний відкритий світ, який постійно оновлюється та розширюється.

Більшість планет можуть здатись нудними та сама гра непогано пророблена. Після завершення короткого сюжету тут все ще буде чим зайнятись не одну сотню годин. No Man’s Sky – не ідеальна, але все ще одна з найкращих відеоігор у своєму жанрі, яка точно не залишись байдужими фанатів космічних пригод.

Mass Effect Legendary Edition

Популярна, майже легендарна науково-фантастична серія RPG про події в далекому космосі. Серія ігор Mass Effect має великий світ, який можна досліджувати на різних планетах, а також багато сюжетних і побічних завдань. Перша частина саги вийшла в далекому 2007, хоча її приємно проходити і у 2023 році.

Гра також має цікаву бойову систему, яка дозволяє гравцеві використовувати різні види зброї, навички та спеціальні здібності, а також чималу кількість діалогів, в яких гравець має прямий вплив на сюжет. Версія Mass Effect Legendary Edition включає класичні частини гри, але фанатів також може зацікавити й Mass Effect Andromeda.

The Outer Worlds

Ще одна науково-фантастична рольова гра про видуманий світ з космічними декораціями. Ті, хто проходив Mass Effect знайдуть чимало схожих деталей, очевидно, що розробники надихались цією серією. Досить свіжа гра з непоганою графікою, яка точно сподобається як фанатам Starfield, так і любителям складніших RPG.

Крім головного сюжету є безліч додаткових квестів, які не дадуть засумувати. Гравець може створити свого персонажа в не надто деталізованому редакторі, взаємодіяти з персонажами, вирішувати конфлікти та впливати на сюжет своїм вибором.

Freelancer

Freelancer – гра, яка стала основоположником жанру космопригод, заклала фундамент і показала напрямок, в якому варто рухатись подібним забавкам. Ця RPG  в стилістиці космічного симулятора, розроблена компанією Digital Anvil і видана Microsoft Game Studios в далекому 2003 році, але грати в неї приємно і через 20 років після релізу.

Граємо ми за фрілансера (не той, що працює за ноутбуком віддалено) – космічного пілота, який може досліджувати, торгувати, виконувати різні місії та брати участь в боях у великому відкритому світі. Гра має цікаву сюжетну кампанію, та налякає більшість сучасних геймерів своїм віком, хоча графіка як для 2003 року в гри досить хороша.

Elite Dangerous

Elite Dangerous – космічний симулятор, який дозволяє гравцям досліджувати відкриту галактику, торгувати, боротися і виконувати різні місії. Від Starfield вона відрізняється досить серйозним геймплеєм симулятора пілота, адже розробники постарались зробити гру хоч трохи реалістичною.

Elite Dangerous пропонує цікаву фізику, деталізовану економіку і простенький сюжет. Гравці можуть налаштовувати свої космічні кораблі, співпрацювати або змагатися з іншими гравцями, а ще впливати на політичну ситуацію в галактиці. Хоч ця гра не набула шаленої популярності, але її все ще варто спробувати.

Stellaris

Хоч це й стратегічна гра, та вона добре занурює гравця в космічну казку. Деталізована, продумана, трохи складна, але цікава забавка, яка затягне на тривалий час. Вона не сподобається любителям екшену, натомість зацікавить фанатів Civilization.

Stellaris має велику кількість налаштувань, що дозволяють створити унікальний світ і сценарії, щоб грати кожного разу щось нове. Гравці можуть вибирати з різних типів планет, зірок, галактик, рас, політики, технологій і багато іншого. Гра також має рандомно генеровані події, що додає непередбачуваності.

Galaxy on Fire 2

Стара наче світ, але все ще актуальна відеогра, яка вперше виходила на мобільні пристрої з підтримкою Java. Хоч в Galaxy on Fire 2 не можна вийти з корабля та ходити по планеті, вона досить продумана та деталізована. Все в кращих традиціях Freelancer: торгівля, прокачування корабля, пошук ресурсів, перестрілки та інше.

Крім цього в грі є короткий сюжет та величезна кількість побічних квестів. На повне проходження може знадобитись не один десяток годин. Цікаво й те, що гра доступна для різних платформ, в тому числі мобільних телефонів та ПК.

Everspace 2

Ця гра дуже схожа на попередника з рейтингу за головними особливостями геймплею та базовими механіками. Всі події відбуваються в космічних просторах, а гравець не має можливості покинути свій корабель та вільно пересуватись поверхнею планети.

Та при цьому Everspace 2 може затягнути любителя наукової фантастики на десятки годин. Цей казуальний симулятор пропонує відкритий світ, гнучку систему прокачування та просте керування. Гра має непогану графіку, невисокі системні вимоги й на відміну від Starfield запросто працюватиме на слабкому ПК.

EVE Online

Одна з найпопулярніших MMO про космос – EVE Online. Гра унікальна в своєму роді та не має гідних аналогів. Гра не запропонує зіграти за намальованого чоловічка від першої чи третьої особи, або бігати поверхнею планети – ігровий процес сильно відрізняється від Starfield, та це все ще споріднені відеоігри.

Їх об’єднує те, що вони занурюють у свою атмосферу і затягують на сотні годин. Забавка дає повну свободу дій гравцю, який в праві обирати чим він буде займатись у відкритому світі. В EVE Online тисячі гравців грають одне з одним і частенько влаштовують масові баталії, про які потім ходять легенди на форумах та тематичних сайтах.

Star Citizen

Наймасштабніший проєкт (а за деякими версіями афера) про космічні пригоди, який вже більше ніж 10 років знаходиться в стадії розробки. Велика кількість обіцянок досі не реалізована, що не заважає наївним фанатам закидати все більше грошей на розробку цієї гри.

Потенціал в Star Citizen дуже хороший, адже гра обіцяє відкритий світ та взаємодію з тисячами гравців. На відміну від Starfield, це масштабне MMO з майже безмежними можливостями – справжній рай для фанатів наукової фантастики, та поки що залишається лише сподіватись на те, що розробники виконають свої обіцянки.

Disqus Comments Loading...