Експертні відповіді 29.04.2025 о 17:10 comment views icon

SSD на QLC в ПК за $3000+ і економія на сірниках від сучасних “асів”

author avatar

Astat_ASPДжун

Репутація Висока

Назад до статті

Купуючи готовий ПК за 143 тис. грн, ви очікуєте, що він буде ідеальним. Або хоча б дуже близьким до цього. Водночас клієнти готових ПК часто не розбираються у всіх цих «залізяках» і не можуть самостійно зібрати систему з комплектуючих. І саме цим, схоже, частково скористалися хлопці під час складання ASGARD Hodr.

Основною проблемою цієї збірки є навіть не обсяг SSD у 1 ТБ — чого, безумовно, замало в сучасних реаліях — а саме дешевизна цього компонента. SNV3S/1000G — найдешевший сучасний накопичувач від Kingston і чи не єдиний, який використовує QLC NAND-флеш-пам’ять. Такі чипи мають значно менший ресурс циклів перезапису (зазвичай 1000 або менше), тоді як TLC витримує близько 3000 циклів. Звичайно, конкретно в цьому екземплярі може бути й TLC-пам’ять, бо обидва варіанти продаються одночасно — це своєрідна лотерея, яка пам’ять вам дістанеться.
null

За додаткову 1 тис. грн можна було б встановити чудовий Kingston KC3000 на 1 ТБ з DRAM-буфером і на TLC пам’яті, а додавши до ціни ще 2,5 тис. грн, — узяти KC3000 вже на 2 ТБ. Наявність 64 ГБ оперативної пам’яті м’яко натякає, що на такому ПК варто виконувати завдання, які потребують обробки великого обсягу даних — монтаж відео, робота з 3D тощо. Навіть суто геймінг буде не надто простою задачею, коли S.T.A.L.K.E.R. 2 «важить» 160 ГБ, CoD Warzone — 185 ГБ, а Forza Horizon 5 — 175 ГБ.

Самостійно провести апгрейд і встановити ще один SSD також не вийде. Слоти M.2 перекриті відеокартою, на якій стоїть гарантійна пломба — вона заважає зняти карту.

Далі зекономили на охолодженні. Те, що лінійка Prime є найдешевшою в ASUS — ще можна зрозуміти. Але навіщо ставити 240 мм водянку, якщо 360 мм водянка дорожча лише на 20%? Різниця в ціні між ASUS Prime LC 240 ARGB і ASUS Prime LC 360 ARGB у середньому становить 900 грн. І хоча 240 мм СРО може бути цілком достатньо для Ryzen 7 9700X, ніхто не буде сперечатися, що 360 мм СРО виконує те саме завдання значно тихіше. До речі, на скрінах з ігор видно, що температура CPU в деяких іграх перевищувала 70°C. Судячи з налаштувань кривої кулера СРО, в цей час кулери «водянки» працювали на повних 2200 об/хв, створюючи звуковий ефект невеликого літачка 🙂

А от на чому не стали економити, так це на стяжках. Дуже порадувала їх фанатична присутність кожні 5–7 см, особливо на кабелях USB front panel, живленні материнки і навіть на проводах вентиляторів. Але невже у 2025 році не можна використовувати липучки Velcro Strap за ціною 100 грн/м та пластикові розділювачі кабелів по долару за штуку? Це якраз той випадок, коли скопіювали форму, а не суть.

Загалом, хороший сучасний ПК. Але коли «майстри-аси» беруть майже чверть фінальної ціни за свою роботу — помилок, описаних вище, варто уникати. І точно не варто «економити на сірниках». Йдеться приблизно про 4 тис. грн, що менше ніж 3% від загальної вартості. Гадаю, той, хто має 143 000 грн на готовий ПК, з вірогідністю 99,99% матиме і 147 000 грн.

Подяка Odysseus’у за огляд і невелике побажання: раз це вже готовий ПК — було б добре показати кілька світлин того, як він приїздить запакованим і чи все надійно зафіксовано 🙂

** Аси — головні боги германо-скандинавського пантеону, що живуть в Асгарді

Назад до статті


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: