Проєкт Obsolete Sounds від Cities and Memory прагне привернути увагу до звуків, що нині потроху зникають у світі.
Obsolete Sounds, за словами творців, є “найбільшою у світі колекцією застарілих звуків і звуків, що зникають”. Вона складається з понад 150 аудіодоріжок, в яких зібрані рідкісні нині звуки: ті, що використовуються в ретро-відеоіграх, записи старомодного транспорту та великої кількості механічних звуків застарілого обладнання.
Launching today! 📣 Obsolete Sounds is the world’s biggest collection of disappearing sounds and sounds that have become extinct – remixed and reimagined to create a brand new form of listening. Tune in 🎧
— Cities and Memory 🇺🇦 (@citiesandmemory) November 28, 2022
У бібліотеці можна знайти звук старого модему 56K, який раніше голосно сигналізував про підключення до Інтернету.
“У 90-х комп’ютери “кричали” щоразу, коли ви входили в Інтернет”, — так нещодавно в одному твіті описали пронизливий вереск модема.
in the 90’s, computers would scream every time you went online. that was foreshadowing
— soul nate (@MNateShyamalan) June 29, 2021
Інші звуки включають класичну мелодію з Nokia 5120, звуки обертання старого жорсткого диска Seagate і старого аналогового радіо під час налаштування.
Якщо ви любитель механічних клавіатур, то краще тримайтесь якомога далі від запису Apple iBook Duo 230, який містить найжахливіші звуки натискання клавіш, які коли-небудь існували. Замість цього можете прослухати один із семи записів друкарської машинки.
Окрім самих звуків, Cities and Memory також опублікували ремікси на кожний зі звуків із колекції понад 150 музикантів і саунд-артистів. Вони призначені для відображення “спогадів і почуттів, які викликають ці звуки”.
“Бібліотека покликана привернути увагу до зникаючих звуків у світі, висвітлити ті — які варто зберегти, оскільки вони є частиною нашої колективної культурної спадщини — і допомогти подумати про те, як врятувати їх, поки не пізно», — сказав Стюарт Фоукс, засновник Cities and Memory.
Загалом організація зібрала понад 5000 звуків від понад 1000 виконавців з усього світу, зокрема й у рамках попереднього проєкту, який намагався записати звуки карантину, спричиненого Covid-19.
Послухати застарілі звуки можна тут.
Джерело: The Verge
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: