Рубрики Новини

Безкоштовну демо гру Unreal Engine 5 Superman успішно продавали в Steam протягом двох тижнів – гру видалено за заявою розробника

Опубликовал
Андрей Русанов

Незалежний розробник заявив, що один із релізів Steam є точною копією демоверсії, яку він безплатно випустив раніше цього року. Продавці відповіли власними претензіями та попередженням про порушення авторських прав у відео розробника на YouTube, що демонструє демоверсію.

У квітні розробник Тайсон «TJ ATOMICA» Батлер-Бошма випустив демоверсію Unreal Engine 5 Superman на itch.io, в якій гравці використовують юридично незалежного персонажа, схожого на Супермена, для польоту через стандартну міську забудову. Використовуючи відкриті ресурси Epic, у тому числі місто з демоверсії Matrix Awakens, Бошма випустила проєкт як proof-of-concept гри про супергероїв наступного покоління.

Ідентична гра від Hero Game Studios під назвою Heroes City Superman Edition з’явилася в Steam на початку листопада, спочатку за $35, а потім за $11. Сторінка гри в Steam обіцяла довгий список майбутніх амбітних функцій, таких як мультиплеєр, транспортні засоби, настроювання персонажів та можливість подорожувати різними планетами.

Купивши гру та погравши в неї, Бошма оголосив реліз шахрайською спробою продати його демоверсію. Хоча теоретично кожен може використовувати ті ж ресурси Unreal Engine для створення аналогічного проєкту, він переконався, що повідомлення гри та фізика плаща ідентичні його розробці.

Студія Hero Game заявила, що Бошма – колишній член їхньої команди, який висунув звинувачення на їхню адресу гри через гроші. Вони також подали позов про порушення авторських прав щодо відеороликів Бошма на YouTube із демоверсією, випущеною ще у квітні. При цьому обліковий запис Heroes City у Твіттері з’явився тільки у вересні.

Heroes City зникла зі Steam, ймовірно, через заяву Бошма. Однак той факт, що “гра” пройшла через процес сертифікації Valve та з’явився у Steam на два тижні насторожує.

Цей випадок показує, що будь-яка робота, що доступна безкоштовно без DRM, може бути скопійованою та проданою у великому магазині без згоди початкового розробника. Деякі дрібні розробники можуть не мати ресурсів для боротьби з таким шахрайством.

 

Джерело: TechSpot

Disqus Comments Loading...