Новини Софт 16.01.2025 о 13:38 comment views icon

ChatGPT «думає» китайською — користувачі помітили ієрогліфи в обґрунтованнях моделі

author avatar

Андрій Русанов

Автор сайту

ChatGPT «думає» китайською — користувачі помітили ієрогліфи в обґрунтованнях моделі
Презентація GPT-o1 / OpenAI
Розділ Технології виходить за підтримки

ChatGPT з мовною моделлю o1 витрачає «більше часу на роздуми» для кращої відповіді. Користувачі виявили, що «роздуми» іноді відбуваються китайською, незалежно від мови запиту.

Схоже, алгоритм «мислить» не лише англійською, а й іншими мовами, зокрема китайською. Більшість звертає увагу лише на кінцеву відповідь, але користувачі мають можливість подивитися, як ChatGPT її формує та обґрунтовує. У цьому місці багато людей помітили, що LLM почала включати мандаринську та кантонську у процес. Також модель використовує й інші мови.

«Чому o1 pro випадково почав думати китайською? Жодна частина розмови (5+ повідомлень) не була китайською… дуже цікаво… вплив тренувальних даних», — запитав в X Рішаб Джайн. Інші користувачі з аналогічними питаннями тегали OpenAI та ChatGPT у своїх дописах, але відповідей не було.

Найпростішим, що може спасти на думку, є використання китайських даних для навчання. Представники індустрії, зокрема Ілон Маск, визнають дефіцит даних для навчання моделей. Але складніше пояснення полягає у принципі роботи мовних моделей, які недарма називаються саме так. Можливо, суть у тому, що інші мови працюють інакше, та можуть виявитися більше ефективними у формування відповіді. Модель виявляє, що у якійсь ситуації китайські чи інші конструкції працюватимуть краще, а користувачу надають кінцеву відповідь тією мовою, якою він ставить запит.

Справжню причину складно з’ясувати з огляду на закритість мовних моделей, і справа не лише в корпоративних обмеженнях. OpenAI свого часу визнала, що насправді не знає, як працює модель GPT. Справді, розробникам відома лише технічна сторона, і меншою мірою як саме «мислить» модель. Наразі ж OpenAI не надала відповідей на питання користувачів та запити журналістів. Не виключено, що компанія просто не знає їх.

Нова китайська ШІ-модель вважає себе ChatGPT. Ось чому це відбувається

Джерело: Gizmodo

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: