Новини Наука та космос 28.04.2022 о 08:01

«До 25 ексабайт на 2 дюймах‎». Технологія вирощування чистих алмазних пластин обіцяє прорив у квантових обчисленнях

Максим Григор'єв

Автор новин

Японська фірма Adamant Namiki Precision Jewelry Co, яка займалася ювелірною промисловістю, розробила спосіб масового виробництва алмазних пластин на 2 дюйми. Такі пластини мають високу чистоту, що дозволяє використовувати їх у квантових обчисленнях. Одна така пластина може зберігати до 25 ексабайт, що еквівалентно мільярду дисків Blu-Ray.

Компанія створювала технологію спільно з Університетом Сага (Японія). Пластини, які виготовлялися раніше і мали необхідну чистоту для квантових обчислень, були обмежені у розмірах. До цієї розробки вдавалося вирощувати алмазні пластини розміром трохи більше ніж 4 мм. А спроби виростити 2-дюймові пластини були надто забруднені домішкою азоту, що не дозволяло використовувати їх у комп’ютерній індустрії.

Нова технологія ґрунтується на вирощуванні алмазів на сапфіровій підкладці, яку покривають плівкою з іридію. Потім використовується принцип «ступеневого зростання», а не засів алмазних мікроголок, як це було раніше. Такий ступеневий ріст дозволяє створювати алмаз за дуже високих температур і тисків, що дозволяє уникнути тріщин при охолодженні. Новий метод вирощування пластин не дає поглинати азот, і його в алмазах менше ніж 3 мільярдних часток відсотка.

Комерційне виробництво пластин планують розпочати вже 2023 року. Компанія вже працює над створенням 4-дюймових пластин.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: