Новини Технології 13.09.2022 о 18:29 comment views icon

Експеримент Google щодо роздачі інтернету з аеростатів відроджують — без участі Google та без аеростатів

author avatar

ITC.UA

Редакція ITC.ua

Розділ Технології виходить за підтримки

На початку 2021 року Alphabet (материнський холдинг Google) раптово закрив один з найцікавіших своїх експериментів під назвою Loon після 8 років розвитку — амбітний проєкт, покликаний забезпечити доступ до інтернету у віддалених регіонах через мережу аеростатів, що дрейфують у стратосфері на висоті 20 км. І ось зараз Google, схоже, придумала план з порятунку Loon — він може отримати продовження та переродися у новому перспективному проєкті Aalyria Technologies, що передбачає використання лазерів для передавання даних.

Глава компанії Кріс Тейлор доволі розмито окреслює головну місію Aalyria: “Об’єднання всього наявного зараз, з усім, що існуватиме завтра”.

Щодо конкретики, отримавши від Google десятирічні активи та патенти в обмін на міноритарну частку в компанії, в Aalyria працюватимуть над двома напрямками: лазерною системою комунікації Tightbeam і хмарним програмним забезпеченням Spacetime.

Перша технологія, яка раніше використовувалась в Google під назвою Project Sonora, забезпечуватиме передачу даних між об’єктами за допомогою променів світла, а управління з’єднанням покладається на Spacetime, відому в Google як технологія Minkowski. Вона використовувалася для прогнозування нового розташування повітряних куль Loon з метою підтримки стабільності зв’язку. Але тепер технологія Spacetime адаптована для підтримки передачі зв’язку між наземною або супутниковою станцією Tightbeam з об’єктом, що рухається, таким як літак або човен.

В Aalyria проведені експерименти підтверджують амбітні плани команди щодо забезпечення Інтернетом в умовах слабкої інфраструктури. Дослідження показують, що відправлення даних може здійснюватися зі швидкістю до 1,6 ТБ в секунду, що перевищує швидкість технологій, що використовуються зараз, у безліч разів.

Попри велику конкуренцію з такими гігантами ринку як Globalstar (партнер Apple у нещодавно анонсованій функції SOS через супутник), SpaceX та T-Mobile, компанія Aalyria змогла залучити великих інвесторів, включаючи Міністерство оборони США. Можливо, відкриття другого дихання для команди у складі стартапу дозволить отримати високошвидкісне покриття по всьому світу, навіть у найвіддаленіших куточках планети.

Джерело: Bloomberg та The Verge

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: