FTX оголосила про банкрутство. Сем Бенкман-Фрід йде з посади генерального директора криптобіржі

Сем Бенкман-Фрід із FTX. Фото: Bloomberg

Колись третя за величиною криптовалютна біржа FTX втратила престиж минулого тижня і тепер оголосила про банкрутство. Генеральний директор та засновник FTX Сем Бенкман-Фрід пішов у відставку, замість нього посаду обійняв ветеран реорганізації Enron Джон Дж. Рей III.

Близько 130 додаткових дочірніх компаній, включаючи FTX US та Alameda Research, також розпочали процес банкрутства.

“Глава 11Глава 11 — глава Кодексу США про банкрутство, що уможливлює реорганізацію при використанні законів США про банкрутство. Згідно з главою 11, банкрутом себе може оголосити будь-яке підприємство, організоване як корпорація або приватна власність, а також приватні особи (в індивідуальному порядку). доречна, щоб дати FTX Group можливість оцінити свою ситуацію та розробити процес максимального відшкодування для зацікавлених сторін”, — сказав Рей у заяві.

Ця новина з’явилася після тижня потрясінь та краху імперії FTX. Компанія стикнулася з кризою ліквідності та намагалася втриматися на плаву, шукаючи партнерів та свіжий капітал від гравців ринку.

У вівторок найбільша у світі криптовалютна біржа Binance підписала “лист про наміри” придбати FTX. Але трохи більше ніж через 24 години Binance відмовилася від плану, вивчивши структуру та документацію FTX.

“Ми сподівалися, що зможемо підтримати клієнтів FTX для забезпечення ліквідності, але ці проблеми знаходяться поза нашим контролем. В результаті комплексної корпоративної перевірки, а також останніх новин про нецільове використання коштів клієнтів і передбачувані розслідування агентства США ми вирішили, що не будемо продовжувати потенційне придбання”, — йдеться в повідомленні Binance.

У четвер Бенкман-Фрід повідомив у серії твітів, що FTX International прагне підвищити ліквідність і веде переговори з “низкою гравців”. Він додав, що будь-які зібрані гроші та заставу, що нині існує “направлять користувачам”. 

За даними CoinMarketCap, FTX, колись третя за величиною криптобіржа, нині посідає 82-е місце у рейтингу. 

Третьою найбільшою криптобіржею нині є Kraken, що йде одразу після Coinbase і Binance.

Тим часом флагманській криптовалюті — біткоїну — прогнозують падіння нижче $12 000. Намагання BTC вийти з так званого “ведмежого ринку” зазнали невдачі після кризи ліквідності FTX. Як наслідок, нині флагманська криптовалюта скоригувалася майже до свого дворічного мінімуму.

Twitter — на межі банкрутства. Ілон Маск поскаржився на “жахливий” фінансовий стан компанії та звільнив нових топменеджерів

Джерело: TechCrunch

Disqus Comments Loading...