Капсула NASA Orion досягла важливої віхи в рамках місії Artemis 1. Приблизно через 5 днів і 6 годин після запуску космічний корабель наблизився до Місяця на відстані близько 80 миль (близько 129 км) від поверхні. Проліт на такій висоті над Місяцем стався 21 листопада приблизно о 15:00 за київським часом.
Наближення до поверхні Місяця здійснювалося у межах виконання маневру, необхідного для виведення Orion на віддалену ретроградну орбіту (DRO). Під час виконання цього маневру капсула знаходилася зі зворотного боку Місяця і трансляція з неї не велася.
NASA’s Artemis I mission just made its closest approach to the lunar surface.
A timelapse view from onboard @NASA_Orion, with the Earth setting behind the moon: https://t.co/L6HjwnM4Nm pic.twitter.com/DNeE1GjjvY
— Michael Sheetz (@thesheetztweetz) November 21, 2022
Хоча внутрішні та зовнішні камери апарату постійно фіксують зображення Місяця, Землі та самого космічного корабля. Ці зображення та рендери прольоту Orion можна переглянути у трансляції NASA.
Після завершення маневру та виходу на цільову орбіту DRO капсула проведе на ній від 6 до 19 днів. У цей час буде проходити збір даних та оцінка параметрів космічного корабля, необхідних для подальших пілотованих місій Artemis.
Досі місія йшла здебільшого за планом. З усім тим, команди розслідують несправності, виявлені в оперативній пам’яті системи відстежування зірок та несправному блоці кондиціювання та розподілу енергії.
«Обидві системи в цей час функціонують відповідно до вимог, і ці дії не вплинуть на місію», – заявили в NASA.
Джерело: Engadget
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: