Агентство національної безпеки виявило злам наприкінці 2020 року – однак з того часу китайські шпигуни ще місяцями моніторили найчутливіші системи найважливішого стратегічного союзника США у Східній Азії.
Колишні високопоставлені чиновники США стверджують, що хакери мали «постійний та глибокий доступ» і, здається, могли знайти документи з планами, оцінками воєнних недоліків тощо.
«Це було шокуюче погано», — каже колишній військовий чиновник США в коментарі The Washington Post.
На той час голова АНБ, керівник кіберкомандування США Пол Накасоне, а також заступник радника Білого дому з національної безпеки Метью Поттінгер одразу вилетіли до Японії, щоб проінформувати про злам.
Утім з проблемою не могли впоратися ще протягом кількох місяців – до початку 2021 року. Кіберкомандування США запропонувало Японії допомогу, яку країна відхилила, оскільки не хотіла допускати сторонніх військових до власних систем – натомість були залучені місцеві комерційні охоронні фірми для пошуку вразливостей.
Зрештою Японія прийняла більш активну стратегію національної безпеки, яка, як кажуть, включатиме нову кіберкоманду для цілодобового моніторингу мереж і до 4000 активних співробітників кібербезпеки.
Раніше голова ФБР Крістофер Рей, заявив, що Китай має у 50 разів більше хакерів, ніж співробітників кібербезпеки у федеральному бюро розслідувань. Також він додав, що там діє «найбільша хакерська програма, ніж у всіх інших великих країнах разом узятих, і вкрадено більше наших особистих і корпоративних даних, ніж усіма іншими країнами разом узятими».
Китайські хакери встановили шкідливе ПЗ на американській військовій базі в Гуамі — Microsoft і АНБ
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: