На винищувач для ЗСУ вже зібрали понад 16 млн гривень — дякуємо читачам, які пожертвували 7 млн гривень

Опубликовал
ITC.UA

Одна з найпомітніших волонтерських ініціатив допомоги ЗСУ, у якій безпосередньо брали участь читачі Creators Media Group (ITC.UA, MC.today та Highload) — збір на купівлю винищувача «Купи мені бойовий літак» / Buy me a fighter jet!, організований БФ «Авіація Галичини». У розмові з ITC.ua представники БФ поділилися проміжними підсумками.

Стисло про ініціативу та внесок читачів сайтів Creators Media Group

Нагадаємо, на початку квітня команда БФ «Авіація Галичини» підтримала ініціативу пілотів та поставила за мету зібрати близько $3 млн на винищувач для Повітряних Сил ЗСУ (розглядалися варіанти “вживаних” СУ-25, СУ-27, МіГ-29, МіГ-29А з-за кордону). Так, станом на 12 вересня 2022 року зібрано вже понад 16 млн гривень На рахунках фонду акумулювали більше 8,5 млн гривень, майже 39 тис. доларів США та ще 171 тис. доларів США у криптовалюті, з яких  трохи більше як 7 млн гривень задонатили читачі Creators Media Group. Загалом матеріали, присвячені ініціативі «Купи мені бойовий літак», на сайтах видань переглянули майже 67 тис. унікальних читачів, а відповідні банери про збір — понад 5 млн.

Принагідно дякуємо всім, хто долучився до збору на винищувач для ЗСУ.

Що далі

У Фонді повідомили, що чекають підтвердження Повітряних Сил ЗСУ та незабаром розкажуть на що саме спрямують акумульовані в межах проєкту кошти (як тільки з’явиться «конкретика та папери»). Зараз цього зробити не можуть з міркувань безпеки.

«Ці кошти чекають цілі, на яку скеруємо їх, як тільки отримаємо підтвердження Повітряних Сил України. Власне про саму ціль — пропрацювавши більше десятка варіантів, ми запропонували оптимальний на сьогодні, відповідно до реалій кампанії і завдань, поставлених пілотами.

Зараз чекаємо відповідь від Міністерства оборони та визначеної військової частини для того, щоб приступити то наступного кроку — роботи з документами та публічного оголошення цілі кампанії «Купи мені бойовий літак».

Тарас Маселко,

Комунікаційний менеджер проєкту «Купи мені бойовий літак»

Чому це важливо

Так, поточна стадія російсько-української війни зводиться здебільшого до протистояння артилерії та БПЛА, проте винищувачі також важливі, по-своєму. Окрім класичних завдань (знищення літаків і безпілотних засобів противника в повітрі), з ними українські пілоти матимуть більше шансів вразити у повітрі крилаті ракети, які запускає росія по містах України, що дозволить зберегти життя громадян та запобігати масштабним руйнуванням інфраструктури. Безсумнівно, прийде час, коли українські пілоти перейдуть на американські F-15 і F-16, але наразі є немало викликів. Днями речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що навчання українських пілотів на американських винищувачах поки ще не ведеться. Окрім того, необхідно підготувати інфраструктуру та інженерну базу. Інакше кажучи, зараз потрібні радянські винищувачі як-от МіГ-29 та СУ-27.

Якщо раптом пропустили, у червні на ITC виходило інтерв’ю з українським бойовим пілотом Су-27, де, серед іншого, говорили про важливість переходу на сучасні літаки НАТО.

“У перспективі нам потрібні не Су та Міг, а сучасні літаки НАТО. Перевчитись на нові моделі можна за місяць”: Інтерв’ю з українським бойовим пілотом Су-27

Проміжні підсумки

З квітня, коли стартувала ініціатива, читачі сайтів ITC.UA, MC.today та Highload загалом підтримали 10 зборів та сумарно задонатили на них 8 164 555 грн. Щиросердно дякуємо, кожному за небайдужість та активну громадянську позицію.

Disqus Comments Loading...