Новини WTF 12.03.2025 о 12:12 comment views icon

Netflix покращив ситком 1980-х за допомогою ШІ — результат нажахав глядачів

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Netflix покращив ситком 1980-х за допомогою ШІ — результат нажахав глядачів
Скриншоти з оновленої версії серіалу «Інший світ» від PetaPixel
Розділ Технології виходить за підтримки

У лютому Netflix додав на платформу серіал «Інший світ» / A Different World — спіноф «Шоу Косбі», що транслювався з 1987 по 1993 роки. Але не просту версію, а HD-ремастер, який дещо спантеличив і навіть налякав глядачів.

Невідомо, яку саме технологію Netflix обрав для «покращення» серіалу з оригінальної роздільної здатності 480p або 360p, але у ньому є явні ознаки неакуратної обробки за допомогою штучного інтелекту, на що першим звернув увагу розробник і блогер Скотт Хансельман.

«Інший світ» тепер демонструє спотворені руки та риси обличчя, а текст на фоні перетворився на безглузді символи.

Власне, після цього в інтернеті з’явилось немало кадрів з оновленого шоу, тож можете детально роздивитися самі:

Словом, це черговий приклад того, як штучний інтелект проникає майже в усі аспекти індустрії розваг і нашого повсякденного життя. І, звісно, вкотре зі скандалом: згадайте «Мегалополіс» Френсіса Копполи, який ще до релізу хейтили через використання фейкових цитат критиків у трейлері, які згенерував ШІ; або ж головних претендентів на «Оскар», фільми «Бруталіст» та «Емілія Перес», яким пророкували втрату статуеток через редагування вимови акторів з технологією Respeecher.

«Інший світ» нині дещо заплямований скандалом з Біллом Косбі, звинуваченим у сексуальних домаганнях та зумисному підмішуванні наркотиків іншій особі, але на момент виходу був культурно важливим, висвітлюючи такі теми, як криза ВІЛ і подібні. Зрештою зараз є деякі актуальніші проблеми, тож серіал переглядатимуть хіба що давно фани — але чи треба їм те, що дав Netflix з покращеннями? Ймовірно, вони б надали перевагу оригінальній розмитості шоу, аніж спотвореним артефактам ШІ. 

«В оригінальному форматі шоу було розмитим, але це не мало значення, бо його переглядали здалека на ЕПТ-телевізорах», — каже Гансельман, який працює над штучним інтелектом у Microsoft. «Ви можете збільшити його масштаб, можете перетворити один розмитий піксель на чотири пікселі або чотири пікселі на шістнадцять пікселів. Але ви повинні отримати цю інформацію звідкись. Тут її недостатньо, щоб головні герої виглядали правильно».

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: