
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Засновник і гендиректор Pebble Ерік Мічіговськи оголосив про плани відродити виробництво смартгодинників.
У 2016 році компанія Мічіговськи збанкрутувала і була придбана Fitbit, яку згодом за $2,1 млрд поглинула Google, разом з тим отримавши права на інтелектуальну власність і програмне забезпечення Pebble.
Нині Google відкрила вихідний код PebbleOS, а Мічіговськи у коментарі TechCrunch оголосив про перезапуск серії смартгодинників. За його словами, пристрої працюватимуть за тим самим принципом, що й оригінальний Pebble — матимуть дисплей E-ink, тривалий час роботи від акумулятора, фізичні кнопки, простий інтерфейс і можливість програмування.
«Годинник, який ми створимо, в основному матиме ті самі специфікації та функції, що й Pebble, але з деякими цікавими новинками», — написав засновник Pebble у блозі. «Він працюватиме під управлінням PebbleOS з відкритим вихідним кодом і буде сумісний з усіма програмами та циферблатами Pebble».
Цікаво, що навіть через 9 років після закриття у Pebble функціонує доволі активна спільнота волонтерів, які час від часу випускала оновлення для смартгодинників.
«Це частина зусиль Google, які допоможуть підтримати волонтерів, що об’єдналися для підтримки функціональності годинників Pebble після того, як компанія припинила діяльність у 2016 році», — написала Google у блозі в понеділок.
Нова версія Pebble все ще перебуває на стадії ідеї, однак Мічіговськи планує повністю зануритись у проєкт, коли повноцінно відкриють доступ до PebbleOS. Також за його словами, компанія потребує нової назви (аби не було юридичних проблем) та додаткового співробітника, якого залучать вже у березні.
Водночас Мічіговськи планує розвивати проєкт скромно, не залучаючи венчурне фінансування та краудфандинг, орієнтуючись виключно на запит споживачів.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: