
Одне з відео підтвердження успіху експерименту корейських вчених з надпровідністю за нормальних температур, виявилося підробкою. Фальсифікацію визнав автор оригінального посту на Billibilli.
The original author of the video has apologized. pic.twitter.com/7MDxxKgW7M
— Leonhardt(爱国互fo) (@OdzDnaWhPqOEGpq) August 7, 2023
Відео приписувалося Університету Науки та Технологій у Пекіні. Воно демонструвало маленький шматочок нібито левітуючої речовини LK-99, що рухається слідом за магнітом. Навіть без викриття відео здається сумнівним – дивний вибір ракурсу, погана якість фільмування, умови, що мало нагадують лабораторні.
Video of #lk99 levitating below a magnet from University of Science and Technology Beijing pic.twitter.com/MqEIVhSKqO
— LERE (@lere0_0) August 6, 2023
Крім фальшивки, є ще два відео, з університету Хуачжун в Ухані, про їхню справжність поки нічого не відомо.
У кількох словах, надпровідність – здатність тіла проводити електричний струм без втрат. Зазвичай для цього потрібні наднизькі температури та високий тиск. Корейські вчені оголосили про створення зразка надпровідного свинцю LK-99, який виявляє свої властивості при температурах нижче 127°C без інших додаткових умов. Надпровідники відштовхуються магнітним полем та можуть левітувати у ньому.
Науковій спільноті зазвичай не доводиться мати справу з відео, що розповсюджуються в соціальних мережах, коли йдеться про оцінку дослідження. Цінність має лише належне рецензування статей та повторення експерименту в інших місцях. Публікації корейських авторів у Nature про надпровідність LK-99 в умовах, близьких до звичайних, зустріли насторожене ставлення інших вчених. Оригінальний матеріал все ще не пройшов рецензування, але містить детальний опис процесу отримання ефекту.
Джерело: Tom’s Hardware
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: