
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Статки, які можна отримати, допомагаючи розвивати успішну компанію, яскраво ілюструє приклад працівників NVIDIA. Один з них, співробітник «середньої ланки» накопичив статок у $62 млн через отримання акцій компанії. Така опція може стати чудовим стимулом для працівників. Проте інший співробітник NVIDIA зробив помилку майже у мільярд за теперішньої вартості акцій, та втратив гроші.
Перший з працівників користувався планом придбання акцій для співробітників (ESPP) протягом 18 років і міцно утримував їх попри все. Він не був високопоставленим інженером, а просто скористався всіма перевагами ESPP, який дозволяє працівникам використовувати 10-15% своєї зарплати для купівлі акцій компанії з 15% знижкою відносно ринкової ціни.
У результаті працівник залишив компанію з пакетом акцій вартістю $62 млн. Напевно, було важко утримувати ці акції, не продаючи іноді, щоб отримати трохи готівки, але він ніколи не продавав акції під час роботи у компанії та у результаті забезпечив себе більш ніж солідною «пенсією».
Інший колишній працівник NVIDIA колись мав мільйон акцій компанії (одна акція зараз оцінюється у $882). На жаль, йому довелося продати своє «зелене золото», щоб компенсувати збитки, коли його брокер придбав інші акції, які потім впали на 90%. Маржинальний рахунок дозволяє використовувати вартість одного або кількох пакетів для придбання інших акцій або фінансових активів. У цьому випадку примусовий продаж із маржинального рахунку призвів до втрати.
Джерело: Tom`s Hardware
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: