
Сайт DOU опитав 900 українських розробників відеоігор щодо їхніх зарплат, віку, місцеперебування та ігрових вподобань, і на основі їхніх відповідей створив портрет середньостатичного гейм-спеціаліста. Якщо брати загалом, то це 26-річний киянин без дружини й дітей, але з PlayStation.
Найстаршій людині, яка взяла участь в опитуванні 53 роки, наймолодшій — 18. Майже 40% респондентів одружені, однак лише 20% мають дітей.
Понад 80% живуть у великих містах України — Київ, Львів, Дніпро та Одеса, і лише 5% розробників обрали сільську місцевість.
Третина опитаних гейм-фахівців — софтвер-інженери, 40% мають рівень middle, а найпоширеніша категорія досвіду — 3-5 років.
Найвища медіана зарплати в українському геймдеві у c-level спеціалістів; при цьому в понад 40% розробників немає овертаймів, а грошові бонуси на роботі отримують 26% (хоча незадоволені винагородою 18%, а у майже половини не було перегляду зарплати в останні 6 місяців).
63% працюють через ФОП, тоді як понад 5% спеціалістів повідомляють, що ніяк не оформлені й отримують зарплату в конверті.
Найпопулярніша ОС серед українських розробників відеоігор — Windows, другою лишається macOS, тоді як з Linux працюють лише 4% опитаних фахівців. Серед рушіїв найпопулярнішим є Unity, хоча понад 39% опитаних спеціалістів взагалі не працюють з такими інструментами.
Понад 80% розробників грають у відеоігри й більшість з них обирають для цього кілька платформ, тоді як найпопулярнішою консоллю лишається PlayStation (і що цікаво, в тих хто її обрав, найвища медіана зарплати).
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: