Скільки коштує iPhone? Трамп погрожує Apple 25% митом, якщо компанія не перенесе виробництво до США

Опублікував Андрій Русанов

Президент США Дональд Трамп зажадав від Apple перенесення виробництва її продукції до США. Йдеться про iPhone, які продаються на американському ринку.

«Я давно повідомив Тіма Кука з Apple, що очікую, що їхні iPhone, які продаватимуться у Сполучених Штатах Америки, будуть виготовлені та зібрані у Сполучених Штатах, а не в Індії чи деінде. Якщо це не так, Apple повинна буде сплатити США мито у розмірі щонайменше 25%», — написав Трамп сьогодні у Truth (власній соціальній мережі, яка називається «Правда» і при цьому недоступна для перегляду в Україні).

Минулого тижня, під час турне Близьким Сходом, Трамп заявив, що незадоволений планом Тіма Кука щодо виробництва iPhone для США на новозбудованих заводах в Індії.

«У мене була невелика проблема з Тімом Куком. Я сказав йому: «Тіме, ти мій друг. Я дуже добре до тебе ставився. Ти приносиш $500 млрд. Але тепер я чую, що ти будуєш по всій Індії. Я не хочу, щоб ти будував в Індії», — сказав Трамп минулого тижня в Катарі.

У адміністрації США повідомили CNN, що Тім Кук знову зустрівся з Трампом у Білому домі цього вівторка. Жодна зі сторін не оприлюднила деталей розмови.

Про проблеми з виробництвом у США розповідав ще Стів Джобс президенту Бараку Обамі. Окрім вартості праці та компонентів, великою проблемою є кваліфікований персонал. Ось що говорив про це Джобс:

«В Америці ви не знайдете стільки людей, щоб найняти їх. Якби ви могли навчити цих інженерів, ми могли б перенести сюди більше виробничих потужностей».

Не так давно подібне стверджував й нинішній генеральний директор Apple Тім Кук:

«У США ви могли б провести зустріч інженерів, і я не впевнений, що ви б заповнили зал. У Китаї можна заповнити кілька футбольних полів».

Також існують проблеми з оплатою та культурою праці. У США люди звикли отримувати більше та працювати у кращих умовах. Такі виробники, як TSMC, завозять робочу силу, а американці на підприємствах скаржаться на умови. До того ж будь-яке податкове підвищення або зайві витрати на виробництво завжди оплачує кінцевий споживач через збільшення ціни продукції.