Новини WTF 11.11.2024 о 17:16 comment views icon

Створену роботом картину продали за понад $1 000 000 на аукціоні

author avatar

Ігор Панченко

Автор новин

Розділ Технології виходить за підтримки

У світі мистецтва сталася незвична подія – картина, створена роботом-гуманоїдом, знайшла свого власника за $1 084 800.

«AI God» – так називається робота, що зображує математика і криптографа Алана Тюрінга. Її авторка — незвичайна мисткиня Ai-Da, яку називають першою у світі «надреалістичною роботом-художницею».

Торги у нью-йоркському аукціонному домі Sotheby’s виявилися напруженими. За даними The Art Newspaper, колекціонери не шкодували грошей – знадобилося 27 раундів торгів, перш ніж картина знайшла нового власника.

Як же робот може малювати? На вебсайті Ai-Da зазначається, що робот «бачить» об’єкти камерами в очах, обробляє зображення за допомогою алгоритмів штучного інтелекту та втілює задум у життя роботизованою рукою. За створенням цього дива техніки стоїть Ейдан Меллер, фахівець із сучасного мистецтва, який прагнув розпочати дискусію про те, як технології змінюють наше життя. Незрозуміло, хто залишить собі прибуток від продажу «AI God» — Ai-Da чи Меллер.

«Сьогоднішній рекордний продаж першого твору робота-художника — це не просто черговий аукціон. Це момент, який увійде в історію сучасного мистецтва та показує, як штучний інтелект впливає на світовий артринок», — підкреслили представники Sotheby’s.

До речі, картина вже встигла побувати у високих кабінетах – її експонували в штаб-квартирі ООН у Женеві під час саміту «AI fo Good». Там «AI God» був частиною п’ятичастинного поліптиха.

Переможець конкурсу зі згенерованою ШІ картиною тепер жаліється, що «люди крадуть його роботу»

Джерело: Gizmodo

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: