Новини Ігри 09.09.2024 о 15:14 comment views icon

Токсичний геймінг: дві третини жінок в онлайн-іграх стикаються з мізогінією, — дослідження

author avatar

Ігор Панченко

Автор новин

Токсичний геймінг: дві третини жінок в онлайн-іграх стикаються з мізогінією, — дослідження
Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

Нове дослідження виявило, що дві третини гравчинь зазнають мізогініїМізогінія — це упередження, ненависть або зневага до жінок та дівчат, що проявляється в різних формах дискримінації та пригнічення. під час онлайн-ігор, попри незначне покращення ситуації за останній рік.

Компанія Bryter провела опитування приблизно тисячі гравчинь у Великій Британії та США. Результати показали, що 65% респонденток стикалися з токсичною поведінкою онлайн у 2023 році. Це менше, ніж 72% у 2022 році, але проблема залишається гострою.

Технологічна журналістка Мікі Керролл на власному досвіді перевірила рівень агресії в ігрових спільнотах. Вона приєдналася до чату в Discord, де її одразу почали ображати через жіночий аватар. Гравець-чоловік назвав її «брудною жінкою» та використав низку інших образливих висловів.

Дженні МакБін, дослідниця з Bryter, зазначає, що утиски часто починаються із сексистських коментарів, але можуть перерости в погрози зґвалтування та фізичного насильства. Кожна десята опитана гравчиня отримувала погрози зґвалтування.

Попри покращення ситуації, 20% жінок-гравців взагалі відмовляються від онлайн-ігор через страх домагань.

19-річна французька кіберспортсменка Матільда описує досвід жінки в геймінгу як «страшний». Вона наголошує на тому, що «потрібно бути готовою дати відсіч кривдникам».

Стефані Іджома заснувала агенцію NNESAGA для просування різноманітності та інклюзивності в ігровій індустрії. Вона підкреслює, що чорношкірі жінки зазнають найбільше утисків у цій сфері.

Представники Discord повідомили, що компанія вживає негайних заходів у разі повідомлень про харасмент.

Головні «фейкорозповсюджувачі» в Twitter — літні жінки. На них припадає понад 80% дописів з дезінформацією

Джерело: Eurogamer

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: