Рубрики НовиниСофт

У додатку «Дія» з’являться військові облігації, цифрове пенсійне посвідчення та електронний нотаріат

Опубликовал
Владимир Скрипин

Незабаром у мобільному додатку державних послуг «Дія» з’явиться низка нових послуг та документів. Планами щодо подальшого розвитку проєкту за підсумками нещодавньої зустрічі з розробниками поділився міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Telegram.

За словами міністра, команда працює над запуском у «Дії» воєнних облігацій (схоже, у monobank та інших скоро з’явиться конкурент), а також цифрового пенсійного посвідчення та перших функцій електронного нотаріату.

Це одні з дев’яти послуг та документів, які Мінцифра планує запустити «незабаром». Водночас одночасно в роботі їх — десятки, підкреслив міністр.

На нещодавньому пресбрифінгу International Diia Summit в Давосі Мінцифра повідомила, що станом на травень 2022 року додатком «Дія» користуються понад 17,3 млн українців — проти 14 млн, які були на початку лютого 2022 року. Основні цілі, які ставить перед собою команда Михайла Федорова лишаються незмінними

  • 100% держпослуг будуть переведені в онлайн. Якщо послуги немає в онлайні, її немає офлайн.
  • 95% транспортної інфраструктури та населених пунктів покриті швидкісним інтернетом.
  • 6 млн українців залучені до програми розвитку цифрових навичок.
  • 10% — частка IT у ВВП країни.

Раніше відомство запустило спеціальний сайт plan2.diia.gov.ua — на ньому можна знайти не тільки стислий опис по кожній послузі, яка розроблюється спільно з іншими міністерствами, а також відстежувати реалізацію проєктів у режимі реального часу та давати рекомендації. Наразі команда також працює в напрямку міжнародного визнання додатка — цифрові документи в «Дії» готуються визнати Польща, Молдова та ще кілька країн.

Disqus Comments Loading...