Новини Новини 20.04.2022 о 18:55 comment views icon

У NASA на 3D-принтері надрукували надміцний і довговічний сплав, що витримує температуру понад 1000 градусів

author avatar

Максим Григор'євСтажер

Репутація Наднизька

Інженери NASA створили новий металевий сплав за допомогою 3D-друку. Сплав під кодовим ім’ям Alloy GRX-810 значно підвищить міцність та довговічність вироблених деталей для авіації та космосу.

Посилений оксидною дисперсією сплав витримує температури понад 1000 °C, при цьому він більш податливий і може служити у 1000 разів довше за сучасні сплави. При таких температурах GRX-810 забезпечує вдвічі більшу міцність на злам, у три з половиною рази більшу гнучкість без розтріскування при згинанні та розтягуванні. Сплав можна використовувати в аерокосмічних деталях із високими температурами, наприклад, усередині ракетних двигунів.

«Наночастинки оксиду передають неймовірні переваги цього сплаву».

Заступник керівника проєкту NASA Transformational Tools and Technologies Дейл Хопкінс

Щоб розробити GRX-810, дослідники використовували обчислювальні моделі визначення складу сплаву. Потім команда використовувала 3D-друк для рівномірного розподілу нанорозмірних оксидів по всьому сплаву, забезпечуючи покращені високотемпературні властивості та довговічність. Цей процес ефективніший, економніший і чистіший, ніж традиційні методи виробництва.

Для створення GRX-810 використовувалося термодинамічне моделювання. Команда виявила оптимальний склад сплаву лише після 30 симуляцій.

Цей інструмент моделювання дає результати набагато менший час і з меншими витратами, ніж традиційні процеси проб і помилок. Інструмент також дозволяє уникнути глухих кутів, показуючи дослідникам не тільки, які типи металів слід включати, але і скільки кожного елемента слід додати до композиції.

«Характеристики цього сплаву ясно демонструють зрілість інструменту моделювання та здатність давати значні результати».

Керівник відділу технічних матеріалів та конструкцій NASA Стів Арнольд

«Тихий» сверхзвуковой самолет NASA X-59 проходит в Техасе структурные тестирования и калибровку — завершено 80% испытаний. Первый полет состоится в конце 2022 года


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: