У Верховній Раді зареєстрували закон про декриміналізацію порно

Опубликовал
Катерина Даньшина

Верховна рада зареєструвала проєкт закону №9623 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи від втручання в приватне життя людини, повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

Серед авторів законопроєкту – 25 депутатів, включно з самим Железняком. Документ передали на розгляд парламенту, текст наразі не оприлюднений.

Згідно зі статтею 301 Кримінального кодексу України, нині, в залежності від конкретних умов проступку, за створення та розповсюдження матеріалів порнографічного характеру  передбачено до 7 років позбавлення волі. Однак нове законодавство має на меті залишити та посилити кримінальну відповідальність лише за:

  • порно без згоди (включно з порнопомстою та діпфейками);
  • екстремальне порно (насилля, зоо- та некрофілія);
  • порно за участі дітей та для дітей.

Сервіс для дорослих OnlyFans спрямовує чималі внески у бюджет країни, хоча його користувачі можуть стикнутися з покаранням. Так, у 2022-му році мешканку Чернігова Анжеліку Гарбузу засудили за виготовлення та розповсюдження фото та відео порнографічного змісту –  на рік умовного ув’язнення. Вона заявила, що просто знімала себе на телефон, щоб підзаробити, і не думала, що одного дня до неї увірветься поліція.

«‎До мене о 7-й ранку прийшла поліція. Їх було багато, вони були з камерами й вони мені сказали, що я розповсюджувала порнографію, хоча я знімала відео, де я сама, і мені здавалось, що це не таке нелегальне, як там інші якісь більш наповнені відео», – сказала дівчина в інтерв’ю Суспільному. 

Кадр одного з відео Анжеліки Гарбузи з її сторінки в Instagram.

Раніше на розгляд влади вже спрямовували петицію про легалізацію еротики та порно, яка, схоже, так і залишилась без відповіді уряду. Поки невідомо чи знайдеться й у цьому випадку достатньої кількості голосів для нового закону, та чи підпише його президент.

Disqus Comments Loading...