Державне підприємство «Антонов» звернулося з відкритим листом до міжнародної авіаційної спільноти та всіх небайдужих людей цивілізованого світу з метою збору коштів на відбудову легендарного українського літака Ан-225 «Мрія».
З 5 лютого «Мрія» перебувала в аеропорту Гостомеля під Києвом, а 24 лютого літак було знищено в результаті обстрілу летовища російськими окупаційними силами.
«ДП «АНТОНОВ» пишається вдалою розробкою літака Ан-225 «Мрія» та відмічає, що за десятиліття експлуатації поява літака в аеропортах України та за кордоном постійно й незмінно викликає захоплення тисяч фахівців і шанувальників авіації, а також звичайних людей різних країн. Дійсно, літак перетворився на легенду, символ вищих технічних досягнень світової авіаційної спільноти ХХ і ХХІ століть, перлину авіабудування»
Державне підприємство «Антонов»
Проєкт відродження літака Ан-225 «Мрія»
У ДП «Антонов» пропонує заснувати Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 «Мрія» і готові негайно взятися до роботи, щоб не допустити повної безповоротної втрати легендарного літака як одного із символів сучасності. Є відповідна конструкторська та науково-технічна документація, а колектив готовий почати роботу хоч сьогодні. Єдине, що не дозволяє цього зробити — нестача коштів. Раніше у підприємстві оцінювали відновлення літака в понад 3 мільярди доларів. Саме з цією метою ДП пропонує заснувати Фонд. Підприємство вже відкрило рахунки та почало збір коштів.




Кошти закликають зараховувати з призначенням платежів: «Безповоротна фінансова допомога» за наступними банківськими реквізитами:
Реквізити для перерахування коштів на відновлення української «Мрії» (з офіційної сторінки «Антонов» у Facebook)
Для пожертв в гривнях
***
Ан-225 «Мрія» найбільший у світі за масою перевезення вантажу та унікальний за своїми параметрами транспортний літак. Вже 34 роки літак Ан-225 не має собі рівних у перевезенні вантажів цивільного та гуманітарного призначення та завоював всесвітнє захоплення і повагу. Українська «Мрії» продовжує утримувати 240 світових рекордів. Крім широко відомих вантажних перевезень літак Ан-225 має можливості здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів і ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі.
Доповнено [17:50]: Екскомандир «Мрії» Дмитро Антонов, який раніше звинуватив керівництво «Антонов» у бездіяльності, що і призвело до втрати літака, у нового відеозверненні на YouTube розкритикував ініціативу. В умовах війни, корупційних ризиків та повної відсутності проєкту по відновленню Ан-225 він назвав створення фонду «неприкритою шахрайською авантюрою» керівництва ДП «Антонов». Також Дмитро Антонов звинуватив керівництво ДП «Антонов» у фальсифікації підписів авіаційного персоналу під документом — з його слів, підписи були отримані під тиском і персонал підписувався зовсім під іншим документом.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: