
Стартап Nate обіцяла покупцям покупки в один клац завдяки ШІ. А насправді замовлення оформлювали сотні філіппінців вручну.
Nate називав себе «універсальним» шопінг-застосунком зі штучним інтелектом. Стартап було засновано у 2018 році, як такий, де можна купувати товари онлайн за один клац — без заповнення форм, номерів картки чи адреси доставлення. Обгортка красива, але за нею буквально ховалися сотні філіппінців.
«Однак насправді Nate значною мірою покладався на сотні підрядників у кол-центрі на Філіппінах, щоб вручну завершити ці покупки», — йдеться у звинуваченні.
Тому Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у шахрайстві Альберту Сенігеру — засновнику та колишньому CEO стартапу Nate. Прокуратура Південного округу Нью-Йорка каже, що насправді ніякої автоматизації в застосунку не було. Та і взагалі рівень автоматизації був близький до нуля.
Хоча Nate купував якісь ШІ-рішення та наймав спеціалістів з data science. З усім цим це не мало нічого спільного з реальним функціоналом застосунку. Але гучні заяви спрацювали — до 2021 року Nate зібрав понад $88 млн, де інвесторами були Renegade Partners, Coatue та Forerunner Ventures.
Усе почало сипатися, коли в компанії закінчилися гроші. За інформацією Мін’юсту США, у січні 2023 року стартап був змушений розпродати активи. Інвестори втратили майже все та отримали збитки.
Nate раніше підозрювали, що там насправді не так все «чисто». У 2022 році казали про масове використання підрядників. Зате тепер інформація отримала офіційне підтвердження від федеральних слідчих.
Чи така ситуація трапляється вперше? Звичайно, що ні. У 2024 році Amazon «погоріла» на тому, що каси Just Walk Out — «тріумф ШІ» — виявився результатом роботи тисячі працівників-індійців. Крім того, EvenUp — юрфірма теж видавала людську роботу за автоматизовану, як і низка компаній з Філіппін.
Тому якщо наступного разу хтось скаже, що його сервіс працює на ШІ, де не треба щось вводити та робити — треба буде більш скептичним. Можливо, десь у Манілі або Нью-Делі зараз якраз працює чергова нічна зміна.
Copilot у Windows 11 тепер бачить ваш екран — можливо, час сховати деякі вкладки
Джерело: TechCrunch
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: