Партнерський проект Партнерський проект 17.01.2023 о 13:00 comment views icon

Побудувати в Україні Кремнієву долину: 4 технологічні ініціативи Project Ukraine, які допомагають українцям

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

За 10 місяців 2022 року ІТ-галузь принесла в економіку України $6 млрд експортного виторгу та показала 10% зростання у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Це чи не єдиний сектор вітчизняної економіки, що росте попри війну. І, вочевидь, саме йому відновлювати економіку країни після перемоги. 

Ще до війни українсько-британська ініціатива Project Ukraine запустила в нашій країні кілька технологічних проєктів, а з початком повномасштабного вторгнення почала допомагати українцям у властивій їм інноваційній манері. 

Команда Project Ukraine у партнерському матеріалі розповідає про свою мету та завдання, а також про інноваційні проєкти і плани побудувати в Україні повноцінну Кремнієву долину.

Партнерський матеріал?

Project Ukraine з’явився 2021 року, щоб допомогти Україні вирватися з аутсорсингової пастки 

2021 року група британських та українських підприємців з IT-галузі вирішила реалізувати в Україні низку інноваційних проєктів, зокрема, у сфері освіти, готельного бізнесу та ритейлу. Так з’явився Project Ukraine. Його засновники впевнені, що в нашої країни неймовірний технологічний потенціал і ми варті чогось більшого, ніж бути аутсорсинговою платформою Заходу. Це і стало метою проєкту.

Того ж 2021 року Україна посіла перше місце серед країн Східної Європи за привабливістю IT-аутсорсингу. Нашу країну назвали найкращою у світі, щоб наймати програмістів. Ці досягнення, насправді, не є втішними, адже Україна продає «сировину» – знання, вміння та час наших айтівців, тоді як готовий IT-продукт має більшу цінність. 

Щоб стати технологічною державою, Україні необхідно змістити акцент із постачання сировини на виготовлення продукції. 

Побудувати в Україні Кремнієву долину: 4 технологічні ініціативи Project Ukraine, які допомагають українцям
Артур Корвін Пауеллс, співзасновник Project Ukraine

«В Україні ми побачили неймовірний потенціал, – розповідає Артур Корвін Пауеллс, співзасновник Project Ukraine, британець з українським корінням. Це остання надія Європи та єдине місце, де можливо повторити успіх Кремнієвої долини. Ми розробили амбітні плани. Їх реалізація неймовірно вплинула б на економіку України. У листопаді ми почали об’єднувати талановитих українців, щоб разом працювати над децентралізованими продуктами глибоких даних. Ми проривались крізь хайп web3, щоб створити атрибуцію на основі даних у ключових галузях».

Запуску проєктів передувала величезна робота з пошуку та залучення іноземних стейкхолдерів. Уже на початкових етапах досягнули домовленостей про те, що принаймні 50% розробок буде здійснюватися в Україні.

Education Studios: освітній проєкт, де діти навчаються в метавсесвіті з доповненою реальністю

Один з перших проєктів Project Ukraine отримав назву Education Studios. У його основі інноваційна екосистема, у якій дитина вчиться завдяки технологіям мобільного геймінгу. Діти досліджують захопливе футуристичне середовище: вивчають об’єкти з погляду різних наук – математики, фізики тощо, створюють проєкти і вирощують свої аватари, які відбивають їхні таланти й інтереси.

Пригоди тривають у соціальному метавсесвіті з доповненою реальністю, завдяки чому діти отримують інтерактивний досвід. Вони можуть грати самі або з однокласниками чи викладачами. Останні в цій системі стають справжніми інфлюєнсерами: вчителі створюють власні ігрові світи, куди стікаються учні з усього світу, та можуть монетизувати свій креатив. 

Розробники кажуть, що основна перевага освітньої ігрової платформи в тому, що діти здобувають знання через цікаві завдання, а замість окремих предметів вивчають світ у цілому.

Стати частиною команди Project Ukraine

Start Up Ukraine: платформа, яка допомагає привабити іноземних інвесторів

Ще один проєкт, який стартував до початку повномасштабного вторгнення, – Start Up Ukraine. Його мета – знайти найкращих українських підприємців, щоб разом з ними створити можливості й технологічні продукти, які покращили б соціальне й економічне життя українців. 

Команда Project Ukraine почала розробляти спеціальний портал, який став би містком між українськими бізнес-початківцями й іноземними інвесторами. Зокрема, британськими, адже Сполучене Королівство – друга країна у світі (після США) за обсягами інвестицій у стартапи. У країні з 2012 року діє урядова програма Seed Enterprise Investment Scheme, яка гарантує податкові пільги для інвесторів, що фінансують стартапи. Якщо стартап не стане успішним, держава компенсує інвестору близько 50% його вкладень. Тож одне із завдань Start Up Ukraine – зробити так, щоб британські інвестори користувались перевагами цієї програми й інвестували в українські проєкти. 

Rebuild Ukraine і Circle.help.ua: проєкти, що допомагають українцям під час війни

З початком повномасштабної війни Project Ukraine запустив нові проєкти, щоб реагувати на проблеми, що виникли внаслідок агресії росії проти України.

Rebuild Ukraine – проєкт, покликаний допомогти українським візіонерам у сфері дизайну, архітектури й інженерії відновити міста, що постраждали від війни. Наразі йде робота над онлайн-платформою, яка об’єднає українських фахівців і західних партнерів та інвесторів, які хочуть долучитися до післявоєнного відновлення України. 

Одна з ініціатив у межах Rebuild Ukraine – інноваційний освітній центр, який будується за підтримки інвесторів із США і Британії. На Заході вже існують подібні заклади, їхні випускники отримують грантові кошти на розвиток власної справи.

Ще одним важливим напрямом роботи стала розробка порталу для допомоги українським біженцям Circle.help.ua. Як повідомив нещодавно омбудсмен України Дмитро Лабунець, через війну за кордон виїхало 7,9 млн громадян. Чимало з них потребує тієї чи іншої допомоги, зокрема консультативної. Знайти її можна на Circle.help.ua. Портал поєднує тих, хто готовий допомагати, із тими, хто потребує допомоги.

Засновники проєкту кажуть, що робота з українськими біженцями – це лише початок. У майбутньому до Circle.help.ua зможуть звертатися всі, хто постраждав від війни в рідній країні та потребує допомоги.

Стати частиною команди Project Ukraine

У планах – побудувати Кремнієву долину в Україні

«Project Ukraine – це глобальний проєкт, у центрі якого Україна, – каже Артур Корвін Пауеллс. – Ми прагнемо випромінювати світло, що виявляє драконів у пітьмі, і потребуємо людей, які готові з ними боротися».

Project Ukraine має далекосяжні плани. Один з них – побудувати повноцінну Кремнієву долину в Україні.

«Це звучить амбітно, – визнає Артур Корвін Пауеллс, – але у світі все влаштовано саме так. Жахлива війна закінчиться перемогою. І для України відкриються нові можливості. Уже зараз є чимало людей у світі, які щиро хочуть допомогти Україні. Наше завдання – конвертувати цю допомогу в побудову нової технологічної держави. Ми будемо невеликою деталлю в механізмі, але саме тією, яка працює досконало». 

Project Ukraine не полишає своєї початкової мрії – допомагати світу інноваціями, створеними в Україні, і вірить, що цей час настане вже скоро.

Наразі Project Ukraine шукає найкращі технічні таланти для нових проєктів, пов’язаних зі штучним інтелектом, соціальними мережами наступного покоління, метавсесвітами, стандартизацією даних тощо. Це не просто стабільна робота з гідною зарплатою, а можливість долучитися до розробки справді корисних, соціально орієнтованих продуктів, які змінять Україну і світ. 

Партнерський матеріал?

Стати частиною команди Project Ukraine

  •  

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: