Партнерський проект Блокчейн 02.02.2023 о 13:00

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Понад 6 млн українців володіють криптовалютами. Ким працюють ці люди, чим цікавляться, чому купують цифрові активи та чого очікують від ринку криптовалют – команда EXMO.com у партнерському матеріалі ділиться результатами дослідження.

Партнерський матеріал?

У 2022-му Україна посіла третє місце в рейтингу прийняття крипти населенням. За даними дослідницької компанії Tripple A, відсоток громадян, який володіє криптовалютами в нашій країні, за рік зріс на понад 2%. Таким чином на початок 2022-го криптоактиви були у 15,72% населення. Попри значні цифри, на ринку криптовалют в Україні практично відсутні свіжі локальні дослідження цієї аудиторії. 

Ми в EXMO.com вирішили дізнатись, хто ж входить у ці 6 млн, які мають криптовалюти у себе в гаманцях. У дослідженні ми зробили акцент на демографії та інтересах цих людей, розпитали їх про історію знайомства із криптовалютами, про те, які вони мають звички як власники крипти і що думають про прогнози на новий рік. 

Ми провели опитування серед українців – користувачів нашої біржі. Отримали 863 анкети, очистили їх від дублікатів і частково заповнених, і лишилося 647 якісних результатів. Вибірка не є показовою для всієї України, втім, результати дослідження дають зрозуміти тенденції і вловити поширені звички аудиторії. 

Дізнатись більше про EXMO.com

Якого віку українські криптоентузіасти і скільки вони заробляють

Чоловіків-користувачів нашої біржі значно більше, ніж жінок. Із 647 респондентів, 607 – чоловіки. Понад 42% опитаних – віком від 35 до 44 років. Друга за чисельністю група – люди віком від 45 до 54 років. Попри упередження про те, що в ринку криптовалют лише молода аудиторія, 6,6% опитаних розповіли, що їм понад 55 років. А четверо людей написали, що вони на пенсії.

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

 

Понад 60% криптоентузіастів мають дипломи про повну вищу освіту. 22,5% аудиторії отримали лише середню освіту, а п’ятеро з опитаних мають науковий ступінь. 

Більшість з тих, хто інвестує у криптовалюти, зайняті на ринку ІТ й торгівлі. 15,9% людей займаються будівництвом, а понад 10% працюють у маркетингу. Троє з опитуваних служать у ЗСУ, ще троє працюють вчителями. 3% аудиторії розповіли, що вони втратили роботу після початку війни. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

 

62,5% аудиторії заробляють до $1 тис. на місяць. Друга за чисельністю група отримує від $1 тис. до $2999 щомісяця. Дохід 27 людей з опитаних складає від $3 тис. до $4999, а рівень заробітної плати чотирьох респондентів сягає понад $10 тис. 

Чим цікавляться власники криптовалют

Технології, фінанси, підприємництво, а також заняття спортом – основні інтереси опитаних. Близько половини з них цікавляться футболом, тоді як 35,2% аудиторії виявляють інтерес до боксу. 68% опитаних займаються спортом, з них бігають 30%, 23% вибирають функціональні тренування, а 15% ходять у тренажерний зал. 

68% аудиторії розповіли, що не роблять ставки на спорт і не грають в онлайн-казино. При цьому 32% написали, що вони є активними учасниками одного або двох із цих ринків. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

 Криптоіндустрія в Україні рухається активніше за гемблінг. Ключові компанії ігрового ринку оцінюють потенційну аудиторію гравців у 2,2 млн людей. У лютому 2022-го активних учасників ринку гемблінгу було близько 30–40% від цієї цифри, тобто до 880 тис. людей. Тоді як кількість українців – власників крипти сягнула 6,5 млн. 

Щодо комп’ютерних і відеоігор – криптоаудиторія поділилась порівну на тих, хто цікавиться геймінгом, і тих, хто не виявляє до нього інтересу. Серед ігор, у які грають криптолюбителі, Counter Strike, Dota, PlayerUnknown’s Battlegrounds, FIFA і Grand Theft Auto. 

Серед соцмереж найбільше українці у крипті люблять YouTube і Telegram. Трохи менше використовують Facebook та Instagram. 33% опитуваних люблять скролити стрічку відео у TikTok, близько 27% використовують Twitter на постійній основі, а близько 17% користуються платформою Discord.

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Як і коли вони потрапили у крипту

13,6% опитаних розповіли, що дізнались про криптовалюти понад 10 років тому. При цьому тих, хто додав їх у портфель тоді ж, усього 6,6%. 

25,6% опитаних знайомі із криптою понад сім років, а тих, хто придбав цифрові активи 7–10 років тому, 14,4%. Найбільше (26,8%) з опитаних стали власниками криптовалют у період з 2015 по 2017 роки. 

Після 2017 року аудиторія стала легше купувати крипту. Якщо раніше людям потрібно було кілька років, щоб вирішити купити цифрові гроші, то після 2017-го аудиторія була готова реагувати швидше. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Одна з найпопулярніших причин купити криптовалюту – бажання спробувати щось нове. Понад 46% аудиторії вибрали саме цей варіант. Трохи менше (26,4%) тих, хто купував монети й токени як довгострокову інвестицію. 17,4% хотіли швидко заробити на купівлі цифрових активів. Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Які звички мають українські криптоінвестори

Більш ніж половина опитаних (56,6%) купують криптовалюту на гроші, які залишаються після щомісячних витрат. 31,1% кожного місяця виділяють певну суму на придбання цифрових активів. 6,8% аудиторії отримують заробітну плату у крипті, 3,2% вклали в неї кошти від продажу цінних активів: нерухомості, авто тощо, а 2,3% опитаних зайняли гроші для купівлі крипти. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Частота купівлі криптовалют різниться. Найбільше тих, хто купує цифрові активи раз на місяць. Друга велика група інвестує в них декілька разів на місяць. 17,9% тих, хто додає нові валюти в портфель раз на квартал. Трохи менше (13,1%) інвестують у криптовалюти раз на рік. 

Дізнатись більше про EXMO.com

Найбільша кількість власників цифрових грошей сприймає криптовалюти як довгострокову інвестицію. 28,3% опитуваних займаються трейдингом, і криптовалюти для них є джерелом додаткового чи основного заробітку. 8,2% людей використовують крипту для заощаджень. 14% аудиторії вважають цю індустрію своїм хобі. 

Найкраще на ринку криптовалют працює сарафанне радіо – понад 45% опитуваних дізналися про біткоїн та інші цифрові валюти від друзів і знайомих. На другому місці ті, хто почув про крипту в соцмережах. Є й ті, хто став вивчати ринок після того, як почав на ньому працювати. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Більшість ухвалюють рішення про інвестиції на основі технічного аналізу криптопроєкту від аналітиків. Важливими для аудиторії також є наявність новин про проєкт, публічність команди, а також думка знайомих та інфлюенсерів. 

63,7% трейдерів зберігають у криптовалютах менше ніж 25% своїх заощаджень. 19,5% аудиторії – від 25% до 49%. Більш ніж половина з опитаних зберігають гроші на криптобіржах. 5% вибирають для цього холодні гаманці, а 38,8% аудиторії розділяють свої активи між першим і другим варіантом. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

 Жоден з опитаних не користується лише однією криптобіржею – більшість регулярно використовує від двох до п’яти платформ. Вони вибирають біржі, спираючись на надійність, зручність інтерфейсу та наявність цікавих торгових пар. 35,8% звертають увагу, чи є в компанії ліцензії, 36% вибирають біржу за розміром торгових комісій, а для 36,8% важливо, наскільки оперативно реагує команда підтримки. 

У першій п’ятірці криптовалют, які зберігаються на гаманцях українських криптохолдерів, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) і Dogecoin (DOGE). 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

46,9% аудиторії зберігає криптовалюти понад рік. 7,4% людей тримають крипту на гаманці приблизно рік. Майже однакова кількість (12,1% і 11,3%) тих, хто не продає свої активи пів року або протягом кварталу. 10,2% опитаних продають криптовалюти через місяць після купівлі. 

64% опитуваних зазначили, що не збираються продавати свої криптозаощадження, незалежно від того, наскільки просяде їхня вартість. 30,3% людей планують повністю або частково зафіксувати прибуток за прибутковості портфеля від +100% до +1000%. 17% аудиторії зазначили, що готові вивести гроші, коли прибутковість сягне від 50% до 100%. 

З опитування зрозуміло, що криптоаудиторія звикла до коливань на ринку і не планує фіксувати прибуток одразу після підвищення ціни або збитку після її падіння. Так само і з падінням вартості криптовалют – більшість людей терпляче ставляться до просідання портфеля і не планують продавати активи навіть при суттєвому зниженні ціни. Лише 6,8% людей зазначили, що зафіксують втрату при просіданні понад 60%. Стільки ж тих, хто готовий продати активи після зниження їхньої ціни на 10%. 

Шестеро з опитаних не збираються повертатися у криптоінвестиції після фіксації прибутку. У той самий час 46,3% готові знову купувати криптовалюти, а 52,5% планують завжди залишати частину на балансі. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Що стосується державного регулювання крипторинку, то думки власників крипти розділились. Найбільше серед опитаних (42%) тих, хто нейтрально ставиться до державного регулювання криптовалют. Водночас 24,9% ставляться до цього позитивно, а 33,1% написали, що сприймають це негативно. 

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Чого чекати у 2023 році від біткоїна

47,7% українських криптоентузіастів прогнозують, що вартість біткоїна у 2023 році може досягти від $20 тис. до $50 тис. 19,5% вірять у те, що ціна головної криптовалюти перетне позначку $50 тис. і, цілком вірогідно, виросте й до $100 тис. Восьмеро з 647 опитаних сподіваються, що біткоїн коштуватиме понад $150 тис. уже цього року. При цьому 2,7% опитаних налаштовані негативно: прогнозують, що вартість біткоїна опуститься нижче позначки $10 тис. 

Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Криптоінвесторів в Україні щороку стає все більше. Попри дуже непростий рік для всіх громадян нашої держави, українці залишаються оптимістично налаштованими щодо своїх інвестицій у крипту: вірять, що біткоїн піде вгору, а після фіксації прибутку не планують залишати крипторинок назавжди, а інвестуватимуть знову. Купувати нові токени та монети щомісяця вже стало звичкою для багатьох українців. 

Команда EXMO.com вірить, що криптовалюти ще активніше проникатимуть у життя наших громадян у 2023-му. За час війни українці встигли оцінити найбільшу перевагу криптовалютних переказів – їх можна робити в будь-який час і в будь-яку точку планети. Лише за перші три місяці війни Україна отримала $125 млн допомоги у крипті. 

Партнерський матеріал?

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: