Понад шість мільйонів українців володіють криптовалютами. Ось хто вони та скільки заробляють

Понад 6 млн українців володіють криптовалютами. Ким працюють ці люди, чим цікавляться, чому купують цифрові активи та чого очікують від ринку криптовалют – команда EXMO.com у партнерському матеріалі ділиться результатами дослідження.

Партнерський матеріал?

У 2022-му Україна посіла третє місце в рейтингу прийняття крипти населенням. За даними дослідницької компанії Tripple A, відсоток громадян, який володіє криптовалютами в нашій країні, за рік зріс на понад 2%. Таким чином на початок 2022-го криптоактиви були у 15,72% населення. Попри значні цифри, на ринку криптовалют в Україні практично відсутні свіжі локальні дослідження цієї аудиторії. 

Ми в EXMO.com вирішили дізнатись, хто ж входить у ці 6 млн, які мають криптовалюти у себе в гаманцях. У дослідженні ми зробили акцент на демографії та інтересах цих людей, розпитали їх про історію знайомства із криптовалютами, про те, які вони мають звички як власники крипти і що думають про прогнози на новий рік. 

Ми провели опитування серед українців – користувачів нашої біржі. Отримали 863 анкети, очистили їх від дублікатів і частково заповнених, і лишилося 647 якісних результатів. Вибірка не є показовою для всієї України, втім, результати дослідження дають зрозуміти тенденції і вловити поширені звички аудиторії. 

Дізнатись більше про EXMO.com

Якого віку українські криптоентузіасти і скільки вони заробляють

Чоловіків-користувачів нашої біржі значно більше, ніж жінок. Із 647 респондентів, 607 – чоловіки. Понад 42% опитаних – віком від 35 до 44 років. Друга за чисельністю група – люди віком від 45 до 54 років. Попри упередження про те, що в ринку криптовалют лише молода аудиторія, 6,6% опитаних розповіли, що їм понад 55 років. А четверо людей написали, що вони на пенсії.

 

Понад 60% криптоентузіастів мають дипломи про повну вищу освіту. 22,5% аудиторії отримали лише середню освіту, а п’ятеро з опитаних мають науковий ступінь. 

Більшість з тих, хто інвестує у криптовалюти, зайняті на ринку ІТ й торгівлі. 15,9% людей займаються будівництвом, а понад 10% працюють у маркетингу. Троє з опитуваних служать у ЗСУ, ще троє працюють вчителями. 3% аудиторії розповіли, що вони втратили роботу після початку війни. 

 

62,5% аудиторії заробляють до $1 тис. на місяць. Друга за чисельністю група отримує від $1 тис. до $2999 щомісяця. Дохід 27 людей з опитаних складає від $3 тис. до $4999, а рівень заробітної плати чотирьох респондентів сягає понад $10 тис. 

Чим цікавляться власники криптовалют

Технології, фінанси, підприємництво, а також заняття спортом – основні інтереси опитаних. Близько половини з них цікавляться футболом, тоді як 35,2% аудиторії виявляють інтерес до боксу. 68% опитаних займаються спортом, з них бігають 30%, 23% вибирають функціональні тренування, а 15% ходять у тренажерний зал. 

68% аудиторії розповіли, що не роблять ставки на спорт і не грають в онлайн-казино. При цьому 32% написали, що вони є активними учасниками одного або двох із цих ринків. 

 Криптоіндустрія в Україні рухається активніше за гемблінг. Ключові компанії ігрового ринку оцінюють потенційну аудиторію гравців у 2,2 млн людей. У лютому 2022-го активних учасників ринку гемблінгу було близько 30–40% від цієї цифри, тобто до 880 тис. людей. Тоді як кількість українців – власників крипти сягнула 6,5 млн. 

Щодо комп’ютерних і відеоігор – криптоаудиторія поділилась порівну на тих, хто цікавиться геймінгом, і тих, хто не виявляє до нього інтересу. Серед ігор, у які грають криптолюбителі, Counter Strike, Dota, PlayerUnknown’s Battlegrounds, FIFA і Grand Theft Auto. 

Серед соцмереж найбільше українці у крипті люблять YouTube і Telegram. Трохи менше використовують Facebook та Instagram. 33% опитуваних люблять скролити стрічку відео у TikTok, близько 27% використовують Twitter на постійній основі, а близько 17% користуються платформою Discord.

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Як і коли вони потрапили у крипту

13,6% опитаних розповіли, що дізнались про криптовалюти понад 10 років тому. При цьому тих, хто додав їх у портфель тоді ж, усього 6,6%. 

25,6% опитаних знайомі із криптою понад сім років, а тих, хто придбав цифрові активи 7–10 років тому, 14,4%. Найбільше (26,8%) з опитаних стали власниками криптовалют у період з 2015 по 2017 роки. 

Після 2017 року аудиторія стала легше купувати крипту. Якщо раніше людям потрібно було кілька років, щоб вирішити купити цифрові гроші, то після 2017-го аудиторія була готова реагувати швидше. 

Одна з найпопулярніших причин купити криптовалюту – бажання спробувати щось нове. Понад 46% аудиторії вибрали саме цей варіант. Трохи менше (26,4%) тих, хто купував монети й токени як довгострокову інвестицію. 17,4% хотіли швидко заробити на купівлі цифрових активів. 

Які звички мають українські криптоінвестори

Більш ніж половина опитаних (56,6%) купують криптовалюту на гроші, які залишаються після щомісячних витрат. 31,1% кожного місяця виділяють певну суму на придбання цифрових активів. 6,8% аудиторії отримують заробітну плату у крипті, 3,2% вклали в неї кошти від продажу цінних активів: нерухомості, авто тощо, а 2,3% опитаних зайняли гроші для купівлі крипти. 

Частота купівлі криптовалют різниться. Найбільше тих, хто купує цифрові активи раз на місяць. Друга велика група інвестує в них декілька разів на місяць. 17,9% тих, хто додає нові валюти в портфель раз на квартал. Трохи менше (13,1%) інвестують у криптовалюти раз на рік. 

Дізнатись більше про EXMO.com

Найбільша кількість власників цифрових грошей сприймає криптовалюти як довгострокову інвестицію. 28,3% опитуваних займаються трейдингом, і криптовалюти для них є джерелом додаткового чи основного заробітку. 8,2% людей використовують крипту для заощаджень. 14% аудиторії вважають цю індустрію своїм хобі. 

Найкраще на ринку криптовалют працює сарафанне радіо – понад 45% опитуваних дізналися про біткоїн та інші цифрові валюти від друзів і знайомих. На другому місці ті, хто почув про крипту в соцмережах. Є й ті, хто став вивчати ринок після того, як почав на ньому працювати. 

Більшість ухвалюють рішення про інвестиції на основі технічного аналізу криптопроєкту від аналітиків. Важливими для аудиторії також є наявність новин про проєкт, публічність команди, а також думка знайомих та інфлюенсерів. 

63,7% трейдерів зберігають у криптовалютах менше ніж 25% своїх заощаджень. 19,5% аудиторії – від 25% до 49%. Більш ніж половина з опитаних зберігають гроші на криптобіржах. 5% вибирають для цього холодні гаманці, а 38,8% аудиторії розділяють свої активи між першим і другим варіантом. 

 Жоден з опитаних не користується лише однією криптобіржею – більшість регулярно використовує від двох до п’яти платформ. Вони вибирають біржі, спираючись на надійність, зручність інтерфейсу та наявність цікавих торгових пар. 35,8% звертають увагу, чи є в компанії ліцензії, 36% вибирають біржу за розміром торгових комісій, а для 36,8% важливо, наскільки оперативно реагує команда підтримки. 

У першій п’ятірці криптовалют, які зберігаються на гаманцях українських криптохолдерів, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) і Dogecoin (DOGE). 

46,9% аудиторії зберігає криптовалюти понад рік. 7,4% людей тримають крипту на гаманці приблизно рік. Майже однакова кількість (12,1% і 11,3%) тих, хто не продає свої активи пів року або протягом кварталу. 10,2% опитаних продають криптовалюти через місяць після купівлі. 

64% опитуваних зазначили, що не збираються продавати свої криптозаощадження, незалежно від того, наскільки просяде їхня вартість. 30,3% людей планують повністю або частково зафіксувати прибуток за прибутковості портфеля від +100% до +1000%. 17% аудиторії зазначили, що готові вивести гроші, коли прибутковість сягне від 50% до 100%. 

З опитування зрозуміло, що криптоаудиторія звикла до коливань на ринку і не планує фіксувати прибуток одразу після підвищення ціни або збитку після її падіння. Так само і з падінням вартості криптовалют – більшість людей терпляче ставляться до просідання портфеля і не планують продавати активи навіть при суттєвому зниженні ціни. Лише 6,8% людей зазначили, що зафіксують втрату при просіданні понад 60%. Стільки ж тих, хто готовий продати активи після зниження їхньої ціни на 10%. 

Шестеро з опитаних не збираються повертатися у криптоінвестиції після фіксації прибутку. У той самий час 46,3% готові знову купувати криптовалюти, а 52,5% планують завжди залишати частину на балансі. 

Що стосується державного регулювання крипторинку, то думки власників крипти розділились. Найбільше серед опитаних (42%) тих, хто нейтрально ставиться до державного регулювання криптовалют. Водночас 24,9% ставляться до цього позитивно, а 33,1% написали, що сприймають це негативно. 

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Чого чекати у 2023 році від біткоїна

47,7% українських криптоентузіастів прогнозують, що вартість біткоїна у 2023 році може досягти від $20 тис. до $50 тис. 19,5% вірять у те, що ціна головної криптовалюти перетне позначку $50 тис. і, цілком вірогідно, виросте й до $100 тис. Восьмеро з 647 опитаних сподіваються, що біткоїн коштуватиме понад $150 тис. уже цього року. При цьому 2,7% опитаних налаштовані негативно: прогнозують, що вартість біткоїна опуститься нижче позначки $10 тис. 

Криптоінвесторів в Україні щороку стає все більше. Попри дуже непростий рік для всіх громадян нашої держави, українці залишаються оптимістично налаштованими щодо своїх інвестицій у крипту: вірять, що біткоїн піде вгору, а після фіксації прибутку не планують залишати крипторинок назавжди, а інвестуватимуть знову. Купувати нові токени та монети щомісяця вже стало звичкою для багатьох українців. 

Команда EXMO.com вірить, що криптовалюти ще активніше проникатимуть у життя наших громадян у 2023-му. За час війни українці встигли оцінити найбільшу перевагу криптовалютних переказів – їх можна робити в будь-який час і в будь-яку точку планети. Лише за перші три місяці війни Україна отримала $125 млн допомоги у крипті. 

Партнерський матеріал?

Знайти свій шлях у крипту з EXMO.com

Disqus Comments Loading...